Krzyżówka ZASADA KOMPLEMENTARNOŚCI co to jest
Definicja ZASADA KOMPLEMENTARNOŚCI. Co znaczy Nielsa Bohra, dowodzący, iż doświadczenia co znaczy.

Czy przydatne?

Co to jest Komplementarności Zasada

Definicja ZASADA KOMPLEMENTARNOŚCI: pogląd sformułowany poprzez fizyka Nielsa Bohra, dowodzący, iż doświadczenia przeprowadzane w czasie eksperymentów w fizyce atomowej pozwalają się opisać jedynie dzięki wykluczających się twierdzeń, bo w odniesieniu do zjawisk kwantowych istnieje mocny związek pomiędzy nimi a narzędziami badawczymi (inne narzędzia, inny rezultat doświadczeń); z tego wynika, iż naukowiec otrzymuje tyle różnych wyników, ile przeprowadził eksperymentów, a na tej podstawie trudno złożyć niesprzeczny, jednolity obraz badanego zjawiska. Można zatem wyciągnąć wniosek, iż niemożliwe jest obiektywne poznanie rzeczywistości, gdyż wyniki badań nie pozwalają na powstanie syntetycznego jej obrazu. Rodzi się wątpliwość: czy nasza dotychczasowa wiedza o otaczającej nas rzeczywistości jest prawdziwa? Jeśli tak, to w jakim zakresie? Pytania można mnożyć, jednak nie ulega wątpliwości, iż narzędzia badawcze, jak twierdzi Bohr, mają decyzyjny wpływ na wyniki dociekań naukowych i zamiast pewności co do rezultatów mamy pewność jedynie do ich relatywności

Co znaczy ZASADA EKSTENCJONALNOŚCI:
Porównanie poprzez Fregego, mówiąca o tym, iż o sensie semantycznym zdania, rozumianego w kategoriach logicznych (prawdy i fałszu), powinno się mówić w kontekście całej wypowiedzi, a nie w oderwaniu od niej zasada komplementarności co znaczy.
Krzyżówka ZADOWOLENIE:
Dlaczego wg Demokryta to rodzaj najwyższego dobra, które pozyskujemy przez rozum, kojarzące się ze spokojem ducha, ciszą, harmonią, umiarem zasada komplementarności krzyżówka.
Co to jest ZARODEK:
Jak lepiej Anaksagorasa składnik, fundamentalny budulec materii, znajdujący się wszędzie i we wszystkim, w każdym przedmiocie i tylko skład ilościowy wpływa na to, czym ów element jest, dlatego świat jest zasada komplementarności co to jest.

Czym jest Komplementarności Zasada znaczenie w Słownik filozofia Z .

  • Dodano:
  • Autor: