co to jest
Kto to jest AA? Słownik intelektualista, raczej szczupły, pomiędzy trzydziestką a czterdziestką.

Biografia Aa

Kim był AA: bohater dramatu S. Mrożka Emigranci sfrustrowany intelektualista, "raczej szczupły, pomiędzy trzydziestką a czterdziestką" współlokator; XX;w państwie cierpiał na brak swobody twórczej, na emigracji czuje się obco, jest pełen żółci;w kłótni z XX raz jest katem, raz ofiarą;w świąteczny wieczór, doprowadziwszy swego współlokatora do histerii i nieomal samobójstwa, czuje, iż przegrał jako twórca;drze szkice i plany dzieła, które miał napisać

LITERATURA ALCEST:
biografia komedii Moliera Mizantrop młody, znakomity, szanowany powszechnie człowiek;w głębi duszy pyszny, uparty, egotyczny, bezkrytyczny wobec siebie. Wszędzie widzi zgraję pochlebców, podstęp, fałsz i aa.
LITERATURA AŁŁA (ZOSIA):
biografia powieści R. Bratnego Kolumbowie, rocznik 20 dziewczyna o wschodniej urodzie, stąd pseud. Ałła , przyjaciółka Malutkiego, w czasie stworzenia - łączniczka. Ginie w okresie walk na ulicach Warszawy aa.
LITERATURA ADELANTADO:
biografia jeden z bohaterów powieści A. Carpentiera Podróż do źródeł czasu;człowiek drobnej postury, chodzący stale z psem o imieniu Jastrząb. Wśród miejscowych uchodził za człowieka tajemniczego, znającego aa.

Czym jest Aa znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: