STURFAN ABNOL co to jest
Kto to jest ABNOL STURFAN? Słownik powieściopisarz gardzący publicznością, wyznawca sztuki.

Biografia Abnol Sturfan

Kim był ABNOL STURFAN: jedna z postaci powieści S.I. Witkiewicza Nienasycenie powieściopisarz gardzący publicznością, wyznawca sztuki metafizycznej, przeświadczony o jej terapeutycznej roli. Uprawianie sztuki - jego zdaniem - pozwala pisarzowi na wyzbycie się tego wszystkiego, co w nim trujące i niszczące. Przeciwnik literatury narodowej i patriotycznej. Lubił upijać się do nieprzytomności. Znany z ciętych i ostrych bon motów typu: "krytycy to banda pasożytów zamierającej sztuki"

LITERATURA ARNHEIM PAUL:
biografia postać z powieści R. Musila Człowiek bez właściwości łączy w sobie irracjonalizm i chłodną kalkulację. Jest przemysłowcem, finansistą i poetą. Platoniczny romans łączy go z; Deotymą abnol sturfan.
LITERATURA AA:
biografia Mrożka Emigranci sfrustrowany intelektualista, raczej szczupły, pomiędzy trzydziestką a czterdziestką współlokator; XX;w państwie cierpiał na brak swobody twórczej, na emigracji czuje się obco, jest abnol sturfan.
LITERATURA ASPAZJA:
biografia powieści N. Żmichowskiej Poganka romantyczna kobieta fatalna, piękna, egoistyczna, ma niszczący wpływ na mężczyzn ( Beniamin);jest postacią o demonicznym rodowodzie, do życia powołał ją obraz abnol sturfan.

Czym jest Sturfan Abnol znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: