ACHILLES co to jest
Kto to jest ACHILLES? Słownik Tetydy, władca Myrmidonów.; Agamemnon zabrał mu brankę; Bryzejdę.

Biografia Achilles

Kim był ACHILLES: kluczowy bohater epopei Homera Iliada syn Peleja i bogini Tetydy, władca Myrmidonów.; Agamemnon zabrał mu brankę; Bryzejdę, więc uniesiony gniewem zaprzestał udziału w walkach, a matkę poprosił o pomoc w zemście. Ta wybłagała u Dzeusa, by od tego momentu Grecy przegrywali. Nie dał się przeprosić Agamemnonowi i nie przyjął jego darów;przystąpił do walki i pogodził się z Agamemnonem dopiero wtedy, gdy w walce zginął jego przyjaciel; Patroklos. Gdyż jego zbroję zyskał; Hektor, Hefajstos wykuł mu nową, cudowną. Dzięki Ateny zabił w pojedynku Hektora, zbezcześcił jego ciało, lecz oddał je tacie, obawiając się gniewu Dzeusa

LITERATURA AGAMEMNON:
biografia epopei Homera Iliada syn Atreja, władca Myken i Argos, brat; Menelaosa, mąż Klitajmestry, naczelny wódz wojsk oblegających Troję;znieważył Apolla, ponieważ nie oddał branki - córki kapłana Apolla achilles.
LITERATURA ALI SZAR:
biografia zawartej w Księdze tysiąca i jednej nocy młodzieniec z Chorasanu, po śmierci ojca poprzez rok żył uczciwie, później jednak zszedł na niedobrą drogę i roztrwonił dorobek. Został mężem niewolnicy achilles.
LITERATURA AND:
biografia opowiadania S. Czycza And młody pisarz, uczestniczący wraz ze swym przyjacielem; Narratorem w Zjeździe Początkujących ;twierdzi, iż świat jest jedną zabawą, grą i blagą, poszukuje w nim jednak prawdy achilles.

Czym jest Achilles znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: