MELKU ADSO co to jest
Kto to jest ADSO Z MELKU? Słownik w Melku, opowiadający o przygodach, jakie przeżył jako nowicjusz.

Biografia Adso Z Melku

Kim był ADSO Z MELKU: postać z powieści U. Eco Imię róży stary mnich z klasztoru w Melku, opowiadający o przygodach, jakie przeżył jako nowicjusz benedyktyński. Był sekretarzem i towarzyszem franciszkanina; Wilhelma z Baskerville. Pomagał mu w rozwikłaniu tajemniczych morderstw w klasztorze benedyktyńskim. Kiedyś potajemnie zakradł się do skryptorium;wracając poprzez kuchnię, natknął się na młodą dziewczynę, z którą spędził noc. Została ona potem (z innych powodów) oskarżona o czary i skazana na spalenie na stosie - nie mógł jej uratować. Towarzyszył Wilhelmowi aż do tragicznego pożaru klasztoru i rozwikłania zagadki

LITERATURA ANDRIUSZA:
biografia Sokołow Andriej adso z melku.
LITERATURA ALDONA:
biografia historycznej z dziejów litewskich i pruskich A. Mickiewicza Konrad Wallenrod ukochana i żona; Konrada Wallenroda;gdy on postanawia wrócić do Zakonu, i niszczyć go od wewnątrz, Aldona przywdziewa adso z melku.
LITERATURA AJAS (Ajaks) Ojlejczyk:
biografia Homera Iliada syn Ojleja, wódz Lokryjczyków, w walce wykazał się odwagą, dzielnością, a nawet zuchwalstwem;wraz z; Ajasem wyniósł ciało; Patroklosa z pola bitwy;brał udział w igrzyskach na cześć adso z melku.

Czym jest Melku Z Adso znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: