ALCEST co to jest
Kto to jest ALCEST? Słownik szanowany powszechnie człowiek;w głębi duszy pyszny, uparty, egotyczny.

Biografia Alcest

Kim był ALCEST: kluczowy bohater komedii Moliera Mizantrop młody, znakomity, szanowany powszechnie człowiek;w głębi duszy pyszny, uparty, egotyczny, bezkrytyczny wobec siebie. Wszędzie widzi zgraję pochlebców, podstęp, fałsz i zdradę. Jego słabością jest dwudziestoletnia wdówka,; Celimena, kokietka prowadząca salon i wielkoświatowy tryb życia. Alcest nie potrafi znaleźć się w jej świecie, ale godzi się być oszukiwanym, byle mieć choćby złudzenie wzajemnego uczucia. Wskutek bezkompromisowości wobec osób wpływowych przegrywa mechanizm majątkowy, aczkolwiek słuszność jest po jego stronie. W opałach znajduje się i Celimena, której jednak Alcest nie opuszcza, proponując wspólne życie na wsi. Gdy ona nie godzi się na oddalenie od zgiełku życia światowego, Alcest - ze wszystkich stron zdradzony - szuka na świecie miejsca, "gdzie uczciwym człowiekiem być nikt mu nie zabroni"

LITERATURA ARIADNA:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany córka króla Minosa, pomogła Tezeuszowi wydostać się z labiryntu, uciekła z nim, lecz została poprzez niego porzucona, poślubił ją Bacchus. Jej diadem alcest.
LITERATURA ADELANTADO:
biografia jeden z bohaterów powieści A. Carpentiera Podróż do źródeł czasu;człowiek drobnej postury, chodzący stale z psem o imieniu Jastrząb. Wśród miejscowych uchodził za człowieka tajemniczego, znającego alcest.
LITERATURA ANDRIUSZA:
biografia Sokołow Andriej alcest.

Czym jest Alcest znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: