ALEX co to jest
Kto to jest ALEX? Słownik młodociany lider gangu mordujących i gwałcących wyrostków. Lubił muzykę.

Biografia Alex

Kim był ALEX: bohater powieści A. Burgessa Mechaniczna pomarańcza młodociany lider gangu mordujących i gwałcących wyrostków. Lubił muzykę poważną;słuchając Bacha czy Mozarta wyobrażał sobie pobitych poprzez siebie ludzi, gwałcone kobiety. Jest narratorem, posługującym się specyficznym językiem, pełnym rusycyzmów, wyrażeń slangowych, wulgarnych i prostackich. Aresztowany za napad i morderstwo, skazany na czternaście lat więzienia. Po dwóch latach odsiadywania kary poddany nowej metodzie resocjalizacji, w trakcie której został tak zaprogramowany, iż na samą myśl o zbrodni dostawał mdłości i bólów. Wypuszczony na wolność, stał się ofiarą swych dawnych kumpli - teraz policjantów;doprowadzony do ostateczności próbował popełnić samobójstwo, wyskakując z okna. W szpitalu nie tylko wyleczono go z ran, lecz również przy okazji operacji mózgu zlikwidowano "zaprogramowanie". Stał się na powrót "normalnym" człowiekiem i przywódcą nowego gangu. Przypadkowe spotkanie z; Pete´em, dawnym kompanem, najprawdopodobniej zmieni jego życie

LITERATURA ANDREAS:
biografia mikropowieści I. Iredyńskiego Manipulacja młody Szwajcar polskiego pochodzenia, jedyna osoba, z którą; Stefan Pękała może nawiązać bliższy kontakt językowy w Zurychu. Członek ekipy anarchistyczno alex.
LITERATURA ASCHENBACH GUSTAW VON:
biografia Manna Śmierć w Wenecji uznany literat, wieloletni wdowiec, tata zamężnej córki. Przerywa pracę nad nowym dziełem i wyrusza w podróż. Zaskakuje samego siebie: autor epopei o Fryderyku Ogromnym jest alex.
LITERATURA AISZA (W Historycznym Wcieleniu Hind):
biografia Rushdiego Szatańskie wersety walcząca z jednobóstwem i ortodoksyjnością religijną, pluralistka, nowoczesna, pozbawiona skrupułów. Symbolicznie korzy się nareszcie przed prorokiem (pokonana w walce alex.

Czym jest Alex znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: