ANIELKA co to jest
Kto to jest ANIELKA? Słownik trzynastoletnia córka bankrutującego ziemianina. Strata rodzinnego.

Biografia Anielka

Kim był ANIELKA: tytułowa bohaterka powieści B. Prusa Anielka trzynastoletnia córka bankrutującego ziemianina. Strata rodzinnego domu, dolegliwość matki, odkrycie podwójnego mechanizmu wartości, wyznawanego poprzez ukochanego ojca, śmierć; Karuska - składają się na tragedię dziewczynki. W dodatku, wskutek radykalnego pogorszenia warunków życia, Anielka rozpoczyna chorować. Przewieziona do domu; pani Weiss, nie mogąc pogodzić się ze śmiercią matki i postępowaniem ojca, umiera

LITERATURA ANZELM:
biografia Żeromskiego Róża syn prostytutki i nieznanego ojca;wychowywał się w trudnych warunkach;aresztowany za działalność o charakterze lewicowym, w niebezpieczeństwie karą śmierci wybiera donosicielstwo anielka.
LITERATURA APOLLO:
biografia Ajschylosa Oresteja poleca; Orestesowi zabić matkę; Klitajmestrę i jej kochanka, co ma być zemstą za podstępne zamordowanie; Agamemnona. Obiecuje bezkarność. Po matkobójstwie Orestesa dopadają anielka.
LITERATURA ANZELM:
biografia Moliera Skąpiec ma powyżej 50 lat;tata; Walerego i; Marianny, uratował się z okrętu;po spieniężeniu majątku ukrywał się poprzez 16 lat pod nazwiskiem Anzelma;odnalazłszy swe dzieci, godzi się anielka.

Czym jest Anielka znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: