ANZELM co to jest
Kto to jest ANZELM? Słownik bardzo pechowy, wciąż przytrafiały mu się niemiłe przygody: 1. w dniu.

Biografia Anzelm

Kim był ANZELM: bohater powieści E.T.A. Hoffmanna Złoty Garnek młodzieniec bardzo pechowy, wciąż przytrafiały mu się niemiłe przygody: 1. w dniu Wniebowstąpienia upadł na kosz z jabłkami i ciastkami przekupki Rauterowej, która potem okazała się wróżką i czarodziejką;2. przedstawiając się radcy tajnemu (chciał zostać jego sekretarzem) zgubił w okresie ukłonu przyczepiony warkoczyk;goniąc psa, który go porwał, przewrócił atrament i kawę na świeżo napisany raport;3. zaangażowany jako kopista u archiwariusza; Lindhorsta, córki archiwariusza widzi jako węże;zakochał się w zielonookim wężu, a więc w najmłodszej z nich - Salamandrze;przedtem był już zakochany w; Weronice, córce konrektora Paulmanna;od tego momentu wydaje mu się, iż obie dziewczyny to jedno;robi się coraz pewniejszy siebie, co dostrzega nawet Weronika, którą odwiedza jednak coraz rzadziej;kiedy pierwszy raz zrobił kleksa, archiwariusz zamknął go w kryształowej butelce, skąd próbuje go wydobyć czarodziejka Rauterowa;archiwariusz będący silniejszym czarodziejem niszczy ją;wyzwala go Serpentyna, podając mu złoty garnek - prasiłę ziemi - z którego wykwita lilia;Anzelm zostaje z Serpentyną na Atlantydzie

LITERATURA ATANAZY BIDA:
biografia Bida Afońka anzelm.
LITERATURA ARYST:
biografia Zabłockiego Fircyk w zalotach Sarmata pozujący na Rzymianina, hazardzista, złośnik i zazdrośnik, mąż; Klaryssy, dawniej szaławiła, teraz przekonany, że żona zdradza go z; Fircykiem;gdy okazało się anzelm.
LITERATURA ARDOUIN:
biografia powieści F. Mauriaca Kłębowisko żmij trzydziestotrzyletni kleryk, wychowawca dzieci; Ludwika, otoczony nimbem świętości. Jego osobowość robi wrażenie na zatwardziałym niedowiarku - Ludwiku anzelm.

Czym jest Anzelm znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: