ARON co to jest
Kto to jest ARON? Słownik Irlandczyk, mnich. Mimowolny świadek istotnych zakulisowych rozgrywek.

Biografia Aron

Kim był ARON: jedna z głównych postaci T. Parnickiego Srebrne orły Irlandczyk, mnich. Mimowolny świadek istotnych zakulisowych rozgrywek politycznych, regularnie jest narzędziem w rękach innych, którzy wykorzystują jego osobę do celów politycznych. Próbuje zrozumieć systemy historii. Na początku jest mnichem w klasztorze świętego Pawła w Rzymie. Tu wiedzie regularnie dysputy z Tymoteuszem, spowiada cesarza Ottona, zmuszając go do wniknięcia w najskrytsze zakamarki duszy. Piastuje funkcję pomocnika papieża Sylwestra II, który wróży mu karierę. Podróżuje do Hiszpanii, by sprowadzać robotników do winnic włoskich. Przybywa do Polski, aby służyć; Rychezie. Daje lekcje łaciny Mieszkowi. Zostaje opatem klasztoru tynieckiego

LITERATURA ALF:
biografia czterdziestopięcioletni bohater dramatu S. Grochowiaka Lęki poranne alkoholik, ulubionym jego trunkiem jest denaturat;kiedyś właściciel salonu fryzjerskiego, teraz Kliniki Lalek;w delirycznych aron.
LITERATURA AKSENA:
biografia charakterystyczna postać w powieści E. Orzeszkowej Dziurdziowie ślepa staruszka, babcia; Pietrusi, uchodząca we wsi za znachorkę, potrafiąca przewidywać przyszłość aron.
LITERATURA ALA:
biografia bohaterka dramatu S. Mrożka Tango kuzynka; Artura, znudzona nastolatka o swobodnych obyczajach. Zaręczona z Arturem, zdradza go z; Edkiem, co ściąga na niedoszłego małżonka zgubę aron.

Czym jest Aron znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: