ATESSA/HELIANA/DZIEWICA/DIANA co to jest
Kto to jest ATESSA/HELIANA/DZIEWICA/DIANA? Słownik Zborowski, przybierająca różne postacie cielesne.

Biografia Atessa/heliana/dziewica/diana

Kim był ATESSA/HELIANA/DZIEWICA/DIANA: jedna z bohaterek dramatu mistycznego J. Słowackiego Samuel Zborowski, przybierająca różne postacie cielesne: raz nazywana jest poprzez Eoliona siostrą Atessą i wędruje z nim w śnie somnambulicznym po wszechświecie, po śmierci zaś nazywana jest poprzez swą matkę Helianą, innym wspólnie przedstawia się jako córka rybaka, na którą wołają Dziewica, a kiedy indziej występuje pod imieniem Diany

LITERATURA AGRYPPINILLA:
biografia postać z powieści R. Gravesa Ja, Klaudiusz i Klaudiusz i Messalina ostatnia żona; Klaudiusza, której w zasadzie oddał władzę. Silna, bezwzględna, władcza, przypomina; Liwię. Matka Nerona atessa/heliana/dziewica/diana.
LITERATURA AMSTRONG EDWARD JERZY:
biografia powieści A. Christie Dziesięciu Murzynków lekarz medycyny, który dzięki szczęśliwemu trafowi zrobił karierę. Zwabiony na Wyspę Murzynków, ginie zepchnięty ze skały poprzez; Wargrave´a. Ciążyła na nim atessa/heliana/dziewica/diana.
LITERATURA ARWENA UNDOMIEL, Gwiazda Wieczorna:
biografia R.R. Tolkiena Król Pierścieni: Wyprawa, Dwie Wieże, Powrót Króla córka Elronda z Rivendell i Kelebriany, córki Galadrieli. Z miłości do; Aragorna II zrezygnowała z nieśmiertelności elfów, ofiarowała atessa/heliana/dziewica/diana.

Czym jest ATESSA/HELIANA/DZIEWICA/DIANA znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: