PAUL BÄUMER co to jest
Kto to jest BÄUMER PAUL? Słownik bez zmian początkujący pisarz i dramaturg. Tuż przed maturą.

Biografia Bäumer Paul

Kim był BÄUMER PAUL: bohater i narrator powieści E.M. Remarque´a Na Zachodzie bez zmian początkujący pisarz i dramaturg. Tuż przed maturą, prosto z liceum wyrusza na front I wojny światowej. Żołnierz siedmioosobowego oddziału (mały Albert Kropp, Muller V. Tjaden, Leer, Franz Kemmerich, Haie Vesthus, Detering,; Stanisław Katczyński). Paul przedstawia wojnę pozycyjną jako szkołę przeżycia w warunkach nieludzkich, opisuje różne postacie śmierci, tragiczny los rekrutów, walkę o jedzenie (konkurentami są żołnierze innych oddziałów i szczury), rekwizycje, i tak dalej Opowiada o swojej inicjacji seksualnej z Francuzkami oddającymi się Niemcom za żywność. W czasie urlopu w rodzinnym mieście stwierdza absolutny brak możliwości porozumienia się z rodziną i sąsiadami: utratę wspólnych kategorii oceny wojennej rzeczywistości. Przed wyjazdem żegna się ostatecznie ze śmiertelnie chorą na raka matką. Na froncie zabija drukarza Gerarda Duvala i załamuje się. Ranny, niesie do punktu sanitarnego także rannego Katczyńskiego, lecz donosi trupa. Trafia do katolickiego szpitala, skąd po rekonwalescencji udaje się znowu na front i tam ulega lekkiemu zagazowaniu. Otrzymuje krótki urlop zdrowotny, aby po powrocie na front, jako ostatni z oddziału paść w dniu całkowitego spokoju. Jego stosunek jest spowiedzią "straconego pokolenia" uczestników I wojny światowej

LITERATURA BREUGNON COLAS:
biografia powieści R. Rollanda Colas Breugnon w autorskim wstępie przedstawiony jako przodek pisarza, a sama powieść to niby jego pamiętnik. Wesoły, rubaszny stolarz z Clamecy, amator pracy, jadła i trunku, a bäumer paul.
LITERATURA BIDA SZCZĘSNY:
biografia Newerlego Pamiątka z Celulozy urodzony najpierw wieku, wspólnie z rodziną przegnany poprzez wojska carskie w głąb Rosji, tam przebywa w ochronce;w 1923 r. wraca z ojcem i siostrami ostatnim bäumer paul.
LITERATURA BOVARY KAROL:
biografia Flauberta Pani Bovary mierny doktor: operacja skrzywionej stopy kończy się amputacją nogi pacjenta. W szkole i na studiach niezbyt zdolny uczeń, nadrabiający brak talentów pracowitością (wkuwaniem bäumer paul.

Czym jest Paul Bäumer znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: