DURESNEL ANZELM BAKAŁARZ co to jest
Kto to jest BAKAŁARZ (ANZELM DURESNEL)? Słownik wykształceniem i nieprzeciętną inteligencją.

Biografia Bakałarz (Anzelm Duresnel)

Kim był BAKAŁARZ (ANZELM DURESNEL): postać z powieści E. Sue Tajemnice Paryża galernik z pewnym wykształceniem i nieprzeciętną inteligencją, pozbawiony skrupułów. Porzuca żonę (pani George), porywając syna (Franciszek Germain). Kształci go na buchaltera przy bankierze w Nantes, bez skutku nakłania go do fałszerstwa. Wielokrotny zabójca, związuje się z demoniczną Puchaczką - sadystką, złodziejką, morderczynią. Oślepiony za karę poprzez Rudolfa ( Gerolstein), etapowo przeobraża się wewnętrznie, żałuje za winy

LITERATURA BARKLEY CATHERINE:
biografia E. Hemingwaya Pożegnanie z bronią Szkotka, zaciągnęła się do Ochotniczej Służby Pomocniczej, jej narzeczony zginął na wojnie. Została przeniesiona do amerykańskiego szpitala w Mediolanie, gdzie jej bakałarz (anzelm duresnel).
LITERATURA BOGACZEWICZ OLEK:
biografia powieści A. Kuśniewicza Strefy po wojennej tułaczce, pracy w UNRRA, studiuje w Paryżu. Do Polski wraca w r. 1949, nie potrafi jednak odnaleźć się w nowej sytuacji politycznej. Jako historyk patrzy na bakałarz (anzelm duresnel).
LITERATURA BIRMIN JANKA:
biografia S. Dygata Jezioro Bodeńskie Polka z Krakowa, dziewczyna kumpel, uwodzona poprzez; Narratora;pełna werwy, młodzieńcza, tropi na każdym kroku pozory i fałsz, aczkolwiek równocześnie życzliwa ludziom, a bakałarz (anzelm duresnel).

Czym jest Duresnel Anzelm Bakałarz znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: