BALLADYNA co to jest
Kto to jest BALLADYNA? Słownik Rywalizując o względy grafa Kirkora, zabija własną siostrę; Alinę.

Biografia Balladyna

Kim był BALLADYNA: tytułowa bohaterka dramatu J. Słowackiego Balladyna. Rywalizując o względy grafa Kirkora, zabija własną siostrę; Alinę. Już jako żona Kirkora, kierowana strachem przed zdemaskowaniem zbrodni, a równocześnie żądzą władzy, morduje wszystkich, którzy mogliby stanąć na jej drodze do gnieźnieńskiego tronu;wypiera się również matki. W finale sztuki ponosi zasłużoną karę - ginie rażona piorunem

LITERATURA BEN SCHARIE:
biografia Stryjkowskiego Głosy w ciemności antagonista; Reb Tojwiego, bezwzględny kapitalista, uzależniający od siebie biedotę żydowską;posługiwał się wszelkimi dostępnymi środkami, nawet o Bogu powiadał, iż balladyna.
LITERATURA BOGULICKI:
biografia powieści J. Kadena Bandrowskiego Generał Barcz hrabia, właściciel posiadłości w Jedwabnie, gdzie; Barcz zorganizował Wieczór ojców po niecelnym zamachu na jego życie. Na tymże Wieczorze… zawarto balladyna.
LITERATURA BORYNA ANTEK:
biografia S. Reymonta Chłopi syn i dziedzic; Macieja Boryny. Skłócony z ojcem, stojącym na jego drodze do gospodarki i kochanej poprzez niego; Jagny Paczesiówny. Z pozoru buntuje się także przeciw wiejskiej balladyna.

Czym jest Balladyna znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: