BALTAZAR co to jest
Kto to jest BALTAZAR? Słownik cerze Cygana, lubił piwo i pędził bimber w lesie. Regularnie popadał.

Biografia Baltazar

Kim był BALTAZAR: jedna z postaci w powieści Cz. Miłosza Dolina Issy leśnik o cerze Cygana, lubił piwo i pędził bimber w lesie. Regularnie popadał w kilkudniowy alkoholizm. Kiedyś w lesie zabił Rosjanina powracającego z niemieckiej niewoli. Nie mógł sobie poradzić z własnym życiem, sumieniem, wciąż coś go gnębiło. Podpalił swój dom, aby w ten sposób uwolnić się od trapiących go zmór. Zabił jednego z sąsiadów, kiedy ci przyszli mu z pomocą w okresie pożaru. Ranny w głowę, zmarł w domu; Surkonta

LITERATURA BRAMBILLA:
biografia Bulatovicia Bohater na ośle włoski kapitan, formalny narzeczony; Mariki Popović, o której wiedział, iż z pewnością go zdradzała. Sadysta;sprawiało mu przyjemność bicie i dręczenie ofiar. Szpiegował baltazar.
LITERATURA BUENDIA AURELIANO:
biografia M. Márqueza Sto lat samotności syn; Urszuli i; Joségo Arcadio Buendia, o sporych zdolnościach alchemicznych i złotniczych, zakochany w znacząco od niego młodszej Remedios (doprowadza do małżeństwa baltazar.
LITERATURA BORYS (BORIA):
biografia opowiadania B. Czeszki Tren plutonowy podchorąży, mający za sobą trzy lata walk w partyzantce w okresie II wojny światowej. Bez zawodu. Przydzielony do kompanii piechoty maszeruje na Zachód. Bierze baltazar.

Czym jest Baltazar znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: