STANŁAW BARCZ co to jest
Kto to jest BARCZ STANISŁAW? Słownik Barcz, mająca swój pierwowzór w formie autentycznej generał.

Biografia Barcz Stanisław

Kim był BARCZ STANISŁAW: kluczowa postać powieści J. Kadena Bandrowskiego Generał Barcz, mająca swój pierwowzór w formie autentycznej generał, dowódca Legionów w okresie odzyskiwania niepodległości poprzez Polskę;"szara eminencja", człowiek stawiający się poza układami politycznymi i partyjnymi, wykorzystujący różnego rodzaju uroczystości państwowe i spotkania towarzyskie, aby zarzucać sieć intryg (otwarcie Muzeum Niewoli, "Wieczór powrotów", "Wieczór ojców", pierwsze posiedzenie sejmu); aby pozyskać przeciwników i później ich zniszczyć, tworzy instytucje, które będą "pracowały" na jego ostateczny efekt polityczny (powołanie Najwyższego Wojskowego Trybunału Stwierdzeń). Człowiek bez skrupułów. Potrafi zastosować najbliższych do swych zamiarów, oddać wiernych mu ludzi na pastwę wroga politycznego, bądź poświęcić ich dla kwestie. Uważa, iż wszystkich można kupić albo szantażować. Unika zamachu dzięki wrodzonej przebiegłości i szczęśliwemu trafowi. Okazuje się ostatecznym zwycięzcą w grze politycznej o władzę w Polsce, lecz traci żonę, która popełnia samobójstwo, kochankę, która jest z nim w ciąży, matkę, która nie może zrozumieć, iż dla celów politycznych jest w stanie poświęcić nawet nie narodzone dziecko

LITERATURA BRUMMEL DE BUFFADERO DE BLUFF:
biografia I. Witkiewicza 622 upadki Bunga, a więc Demoniczna kobieta baron, przyjaciel; Bunga, jeden z uczestników rozmów o sztuce;zdobywa nareszcie sławę jako autor romansów metafizycznych. Pierwowzorem był barcz stanisław.
LITERATURA BIRBANCKI LEON:
biografia komedii A. Fredry Dożywocie młody utracjusz i lekkoduch, który, przehulawszy oddany mu w dożywocie dorobek, wdaje się w coraz to nowe awantury, zagrażające jego życiu. Z opresji ratuje go każdorazowo barcz stanisław.
LITERATURA BUENDIA URSZULA:
biografia G.M. Márqueza Sto lat samotności żona; Joségo Arcadio Buendia, matka braci Aurealiana i Joségo Arcadia Buendia i Amaranty;założycielka rodu, który trwa tak długo, jak żyje Urszula, po jej śmierci barcz stanisław.

Czym jest Stanisław Barcz znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: