KOBIETY BERDAMU co to jest
Kto to jest BERDAMU KOBIETY? Słownik Podróż do kresu nocy dla niego liczy się w pierwszej.

Biografia Berdamu Kobiety

Kim był BERDAMU KOBIETY: zespół postaci występujących w powieści L.F. Céline´a Podróż do kresu nocy dla niego liczy się w pierwszej kolejności ich ciało (wszystkie są raczej mocno zbudowane);bohaterowi trudno nawiązać z nimi kontakt psychiczny: zawsze okazuje się on lub niemożliwy, lub powierzchowny. Lola, amerykańska ochotniczka, jest niezłą kochanką, lecz porzuca Aleksandra, gdy ten wyznaje jej swój strach przed śmiercią i niechęć do wojny. Mizyna nie stawia Berdamu wymogów patriotycznych, ale zdradza go i nareszcie porzuca dla pieniędzy argentyńskich biznesmenów (wojna jest dla niej okazją wzbogacenia, ciało kapitałem). Molly, amerykańska prostytutka, jest czuła i troskliwa, zbyt prosta jednak w zestawieniu ze złożonością psychiki i problemów głównego bohatera (podobnie słowacka pielęgniarka Zofia). Z innymi kobietami łączy go właściwie tylko seks: Niedroga (Polka), Madelon - narzeczona; Robinsona

LITERATURA BONIFAT:
biografia alegoryczno symbolicznego poematu prozą J. Słowackiego Anhelli ksiądz, wygnaniec emigrant, przedstawiciel ugrupowania religijnego, który chciał państwo zbawić modlitwą i na ocalenie państwie podawał berdamu kobiety.
LITERATURA BRANGIEN:
biografia średniowiecznego romansu Dzieje Tristana i Izoldy opracowanego poprzez J. Bédiera ukochana służka; Izoldy, miała strzec napoju miłosnego. W poczuciu winy zastąpiła Izoldę w noc poślubną w łożu króla berdamu kobiety.
LITERATURA BÜRSTNER:
biografia postać epizodyczna z powieści F. Kafki Mechanizm panna, sąsiadka; Józefa K., stenotypistka, zainteresował się nią bliżej, gdy wytoczono mu mechanizm, lecz nie chciała się z nim widywać berdamu kobiety.

Czym jest Kobiety Berdamu znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: