ZNAJOMI PRZYGODNI BERDAMU co to jest
Kto to jest BERDAMU PRZYGODNI ZNAJOMI? Słownik Podróż do kresu nocy upodabnia ich do siebie.

Biografia Berdamu Przygodni Znajomi

Kim był BERDAMU PRZYGODNI ZNAJOMI: zespół postaci występujących w powieści L.F. Céline´a Podróż do kresu nocy upodabnia ich do siebie konieczność zdobywania środków do życia. Tłumi ona w nich marzenie dobra, wydobywa na wierzch najgorsze skłonności, upodabnia do zwierzęcia albo maszyny. Najwymowniejszym odpowiednikiem jest małżeństwo Henrouille´ów, których życie wypełniło kompletnie zdobywanie pieniędzy (w imię oszczędności próbują nawet zgładzić matkę pana Henrouille). Tylko nieliczni, nie podważając konieczności wzajemnego wyzysku, nadają prawu pieniądza bardziej ludzki wymiar (sierżant Alcyd, opiekujący się bratanicą). Inni okazują się ludzcy tylko w nieszczęściu (ciotka Béberta po jego śmierci). Najliczniejsi kurczowo trzymają się życia (prof. Princhard, jeden z dekowników), zawierając z nim w imię materialnych racji ideowe kompromisy (naukowiec Sergiusz Paparin, ksiądz Protiste)

LITERATURA BOŻENA:
biografia Musila Niepokoje wychowanka Törlessa wiejska dziewczyna, była pokojówka, prostytutka. Cechuje ją wulgarność i pogardliwy relacja do jaśnie państwa . Zajmuje się wprowadzaniem w świat seksu berdamu przygodni znajomi.
LITERATURA BIAŁA FOKA (KOTIK):
biografia Biała foka z Księgi dżungli R. Kiplinga, syn łowcy morskiego wiosną, gdy został chatestiakiem (foczym młodzieńcem), widział na wybrzeżu rzeź czteroletnich fok;przerażony tym widokiem, rozpoczął berdamu przygodni znajomi.
LITERATURA BOTARD:
biografia bohater dramatu E. Ionesco Nosorożec kolega; Berengera z biura;staje się nosorożcem, aby być w zgodzie ze swoim czasem berdamu przygodni znajomi.

Czym jest Znajomi Przygodni Berdamu znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: