HELA BERTZ co to jest
Kto to jest BERTZ HELA? Słownik bogata, demoniczna Żydówka, nimfomanka i narkomanka, nawrócona na.

Biografia Bertz Hela

Kim był BERTZ HELA: bohaterka powieści S.I. Witkiewicza Pożegnanie jesieni bogata, demoniczna Żydówka, nimfomanka i narkomanka, nawrócona na chrześcijaństwo poprzez; Hieronima Wyprztyka;kochanka; Atanazego Bazakbala, żona; Belial Prepudrecha;przyłapana na zdradzie z Atanazym i postrzelona poprzez męża, wyjeżdża potem do Indii, gdzie z Bazakbalem oddaje się sadomasochistycznym orgiom;wpada w religijny obłęd, zakłada wspólnotę mistyczną u stóp Himalajów, powiększa szeregi swoich kochanków (Syjamczycy, Chińczycy, Rosjanie, Amerykanie, Włosi);po powrocie do skomunizowanego państwie zostaje kochanką; Sajetana Tempego, potem wyjeżdża z mężem do Persji, gdzie erotycznie opętuje szacha;dokonuje rewolucji pałacowej, osadza męża na tronie, ale "rządzi właściwie ona sama, wszechwładnie i niepodzielnie"

LITERATURA BUDDENBROOK TOM:
biografia Manna Buddenbrookowie syn; Jeana Buddenbrooka, brat; Toni. Młody i energiczny, nie potrafił mimo wszystko utrzymać spółki rodzinnej, tym bardziej iż był mniej skrupulatny i zawierał wątpliwe bertz hela.
LITERATURA BRAND, HRABIA:
biografia Moor Karol, hrabia bertz hela.
LITERATURA BOŁKOŃSKI ANDRZEJ:
biografia Tołstoja Wojna i pokój książę;gardzi konwenansami, bliski jest mu; Bezuchow. Niespokojny, gwałtowny. Powodowany chęcią zdobycia sławy, wykazania się bohaterstwem, bierze udział w wojnie. Pod bertz hela.

Czym jest Hela Bertz znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: