SZCZĘSNY BIDA co to jest
Kto to jest BIDA SZCZĘSNY? Słownik najpierw wieku, wspólnie z rodziną przegnany poprzez wojska.

Biografia Bida Szczęsny

Kim był BIDA SZCZĘSNY: bohater powieści I. Newerlego Pamiątka z Celulozy urodzony najpierw wieku, wspólnie z rodziną przegnany poprzez wojska carskie w głąb Rosji, tam przebywa w ochronce;w 1923 r. wraca z ojcem i siostrami ostatnim transportem polskich repatriantów do Polski;okresowo pracuje w Zakładach Celulozy we Włocławku, gdzie zbliża się do komunistów;po odbyciu służby wojskowej pracuje w Kasie Chorych, potem we Włocławku angażuje się mocno w ruch komunistyczny;w roku 1936 wyjeżdża do Hiszpanii

LITERATURA BILLEWICZÓWNA ALEKSANDRA (OLEŃKA):
biografia Potopu H. Sienkiewicza spodkobierczyni majątku Billewiczów, urodziwa panna, której ręka, na mocy testamentu, zostaje przyrzeczona; Kmicicowi. Porwana poprzez; Bogusława Radziwiłła, broni się przed bida szczęsny.
LITERATURA BROMBA:
biografia fantastyczna postać z książki M. Wojtyszki Bromba i inni zajmuje się ważeniem i mierzeniem, dokładna, dociekliwa, skłonna do refleksji bida szczęsny.
LITERATURA BOŁDYN ROMAN:
biografia powieści J. Putramenta Bołdyn legendarny dowódca zgrupowania partyzanckiego w błotach poleskich, samozwańczy generał o wielkiej inteligencji i sprycie, odważny i brutalny;do pozycji dowódcy dochodzi bida szczęsny.

Czym jest Szczęsny Bida znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: