OLEŃKA ALEKSANDRA co to jest
Kto to jest BILLEWICZÓWNA ALEKSANDRA (OLEŃKA)? Słownik majątku Billewiczów, urodziwa panna, której.

Biografia Billewiczówna Aleksandra (Oleńka)

Kim był BILLEWICZÓWNA ALEKSANDRA (OLEŃKA): jedna z bohaterek Potopu H. Sienkiewicza spodkobierczyni majątku Billewiczów, urodziwa panna, której ręka, na mocy testamentu, zostaje przyrzeczona; Kmicicowi. Porwana poprzez; Bogusława Radziwiłła, broni się przed jego zalotami. Wspólnie z; Anną Borzobohatą ucieka z Taurogów do Wodoktów. W kościele w Upicie spotyka znienawidzonego, lecz wciąż kochającego Kmicica. Po jego rehabilitacji wychodzi za niego za mąż

LITERATURA BRYCZYSŁAW:
biografia postać z dramatu A. Jarry´ego Ubu władca syn obalonego poprzez; Ubu króla Wacława. Staje na czele rebelii skierowanej przeciw Ubu billewiczówna aleksandra (oleńka).
LITERATURA BIRMIN JANKA:
biografia S. Dygata Jezioro Bodeńskie Polka z Krakowa, dziewczyna kumpel, uwodzona poprzez; Narratora;pełna werwy, młodzieńcza, tropi na każdym kroku pozory i fałsz, aczkolwiek równocześnie życzliwa ludziom, a billewiczówna aleksandra (oleńka).
LITERATURA BAKAŁARZ (ANZELM DURESNEL):
biografia Sue Tajemnice Paryża galernik z pewnym wykształceniem i nieprzeciętną inteligencją, pozbawiony skrupułów. Porzuca żonę (pani George), porywając syna (Franciszek Germain). Kształci go na buchaltera billewiczówna aleksandra (oleńka).

Czym jest Oleńka Aleksandra Billewiczówna znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: