BOVARY EMMA DOMU ROUAULT co to jest
Kto to jest BOVARY EMMA (z domu Rouault)? Słownik normandzkiego gospodarza. Wychowana w klasztorze.

Biografia Bovary Emma (Z Domu Rouault)

Kim był BOVARY EMMA (Z DOMU ROUAULT): tytułowa bohaterka powieści G. Flauberta Pani Bovary córka normandzkiego gospodarza. Wychowana w klasztorze urszulanek, inicjalnie osierocona poprzez matkę, ucieka w marzenia inspirowane romantycznymi powieściami (szczególnie powieściami Scotta). Skłonność do egzaltacji nie opuści jej nigdy. Wychodzi za mąż za doktora; Karola Bovary i początkowo jest przykładną żoną i gospodynią. Wkrótce jednak, znużona monotonią prowincjonalnego życia, rozczarowana mężem, zaniedbuje dom. Nie pomaga przyjście na świat dziecka: Emma pragnie syna, a zostaje matką nieładnej córki. Dopiero romans z; Rudolfem Boulangerem wyrywa ją z apatii, ożywia nadzieję na romantyczną miłość. Emma planuje nawet ucieczkę z kochankiem, lecz ów, nie chcąc zerwać z wygodnym życiem, porzuca ją. Pani Bovary szuka wówczas pocieszenia w religii, ale prawdziwe pokrzepienie znajduje w ramionach kolejnego kochanka; Leona Dupuis. Obie te miłości, przepełnione romantycznymi gestami i egzaltowanym wyrazem, mają jednak także przyziemny, materialny wymiar: Emma w tajemnicy przed mężem zaciąga długi (między innymi na ucieczkę z Rudolfem). Kiedy ich suma przewyższa możliwości spłaty, a wierzyciel grozi ujawnieniem długów, Emma popełnia samobójstwo, zażywając arszenik. Romantyczna, egzaltowana kobieta nie godzi się na skandal i kompromitację

LITERATURA BAJDAŁA:
biografia bohater ballady B. Leśmiana Dusiołek ludowy powsinoga, którego chciał udusić; Dusiołek bovary emma (z domu rouault).
LITERATURA BERDAMU PRZEŁOŻENI:
biografia występujących w powieści L.F. Céline´a Podróż do kresu nocy to najczęściej osoby wrogie głównemu bohaterowi, zarazem ubogie w aspekcie osobowościowym. Wyjątkiem jest ostatni z nich - Baryton bovary emma (z domu rouault).
LITERATURA BAGGINS BILBO:
biografia R.R. Tolkiena Hobbit, a więc tam i z powrotem hobbit, syn Belladonny Tuk i Bunga Bagginsa, mieszkaniec Pagórka w Bag End. Hobbici to mali ludzie, mniejsi od krasnoludów (nie noszą także bród bovary emma (z domu rouault).

Czym jest BOVARY EMMA (z domu Rouault) znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: