BRANDT co to jest
Kto to jest BRANDT? Słownik który przed wojną mieszkał dziesięć lat we Francji, malując i.

Biografia Brandt

Kim był BRANDT: jeden z bohaterów powieści I. Shawa Młode lwy Niemiec, który przed wojną mieszkał dziesięć lat we Francji, malując i wystawiając swe obrazy. Nie mógł tego robić w swej ojczyźnie, bo naziści uważali jego malarstwo za zbyt abstrakcyjne. W okresie wojny pracuje dla niemieckich gazet jako fotograf. Poznaje; Diestla, którego po kilku miesiącach spotyka w Normandii. Ma ukryty auto. Jest przekonany o rychłej klęsce III Rzeszy. Jedzie z Diestlem do Paryża i zjawia się u swej kochanki Francuzki. "Zakapowany" poprzez Diestla, zostaje aresztowany poprzez gestapo

LITERATURA BIAŁA KRÓLOWA:
biografia postać z książki L. Carrolla O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra bardzo roztargniona i nieporządna. Żyje na wspak brandt.
LITERATURA BOVARY KAROL:
biografia Flauberta Pani Bovary mierny doktor: operacja skrzywionej stopy kończy się amputacją nogi pacjenta. W szkole i na studiach niezbyt zdolny uczeń, nadrabiający brak talentów pracowitością (wkuwaniem brandt.
LITERATURA BOBCZYŃSKI I DOBCZYŃSKI:
biografia postacie z komedii N. Gogola Rewizor plotkarze miejscy. Stali się przysłowiową parą donosicieli. To oni donoszą; Horodniczemu, iż w mieście pojawił się rewizor z Petersburga brandt.

Czym jest Brandt znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: