BRETSCHNEIDER co to jest
Kto to jest BRETSCHNEIDER? Słownik żołnierza Szwejka tajniak. Aresztuje Szwejka za obrażające.

Biografia Bretschneider

Kim był BRETSCHNEIDER: postać z powieści J. Haška Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka tajniak. Aresztuje Szwejka za obrażające rodzinę cesarską komentowanie zamachu w Sarajewie. Po uwolnieniu Szwejka poprzez sąd Bretschneider, kupuje od niego psy. Mimo wysiłków, nie udaje mu się przyłapać Szwejka na nowym przestępstwie politycznym. Zrozpaczony zamyka się w pokoju z kupionymi od Szwejka psami, nie daje im jeść. Wygłodzone zjadają Bretschneidera

LITERATURA BOŻYSZCZE:
biografia bohater utworu S. Żeromskiego Róża postać symboliczna;nosi czapkę frygijską, kapłan wolności, sędzia, wiekuista żądza wszystkości bretschneider.
LITERATURA BENZ AFANASOL:
biografia powieści S.I. Witkiewicza Nienasycenie Żyd, były bogacz, ogromny logistyk, przyjaciel; Ostrogskiego. Na podstawie jednego aksjomatu zbudował nową logikę i w jej terminach określał całą matematykę bretschneider.
LITERATURA BAŃCZYCKI:
biografia bohater występujący w powieści L. Buczkowskiego Czarny potok ksiądz;dobry, odważny i mocny człowiek;chętnie opiekuje się Żydami, pod warunkiem, iż zachowują wobec niego lojalność bretschneider.

Czym jest Bretschneider znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: