MARTYNKA BREUGNON co to jest
Kto to jest BREUGNON MARTYNKA? Słownik Colasa, ukochane dziecko;podobna do ojca;czterech synów.

Biografia Breugnon Martynka

Kim był BREUGNON MARTYNKA: bohaterka powieści R. Rollanda Colas Breugnon jedyna córka Colasa, ukochane dziecko;podobna do ojca;czterech synów wrodziło się w matkę (dwóch z nich to bigoci). Colas bardzo kocha jej córeczkę, Glodzię. Martynka jest pełna energii i sprytu. W odróżnieniu do swojego męża, piekarza Florymonda, nie dba o tak zwany powagę, nie boi się śmieszności. Kiedy Glodzia w trakcie oblężenia znalazła się poza murami, Martynka, zabierając dziecko, mimowolnie pokazała nieprzyjacielskiemu wojsku własną nagość. Jednego ze śmiejących się żołnierzy ukarała ciosami miotły

LITERATURA BIAŁA FOKA (KOTIK):
biografia Biała foka z Księgi dżungli R. Kiplinga, syn łowcy morskiego wiosną, gdy został chatestiakiem (foczym młodzieńcem), widział na wybrzeżu rzeź czteroletnich fok;przerażony tym widokiem, rozpoczął breugnon martynka.
LITERATURA BRILLAT ĆWIERCIAKIEWICZ:
biografia powieści S. Themersona Wykład profesora Mmaa termit, lekarz przyrody, o niebywale wyczulonym smaku w konsumowaniu gatunku homo (aluzja do nazwiska Lucyny Ćwierciakiewiczowej i Anthelme Brillat breugnon martynka.
LITERATURA BERGERAC CYRANO DE:
biografia Rostanda Cyrano de Bergerac służy w gwardii, kadet Carbona de Castel Jaloux, pisarz, dramatopisarz, kawalarz, muzyk, fizyk, zawadiaka, człowiek nie uznający kompromisu i podłości, niezależny. Pełen breugnon martynka.

Czym jest Martynka Breugnon znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: