BRONKA co to jest
Kto to jest BRONKA? Słownik prosta, wesoła dziewczyna, szczęśliwa w pożyciu małżeńskim aż do.

Biografia Bronka

Kim był BRONKA: żona Tadeusza, bohatera dramatu S. Przybyszewskiego Śnieg;prosta, wesoła dziewczyna, szczęśliwa w pożyciu małżeńskim aż do przyjazdu; Ewy; Kazimierz porównuje jej rolę w życiu Tadeusza do białego, czystego śniegu, który na "…grudę ziemi opadnie, ugrzeje… dopóki… z ziarn, zda się zmarzłych nowe, świeże kiełki puszczać pocznie";musi ustąpić miejsca Ewie, tak jak śnieg ustępuje miejsca wiośnie;postanawia wraz z Kazimierzem popełnić samobójstwo

LITERATURA BOCAGE:
biografia Gide´a Immoralista administrator majątku Michała w Normandii, uczciwy, potępiający niezrozumiałe zachowanie pana - przyjaźń ze zdemoralizowanymi włóczęgami (Piotr), współpracę z kłusownikami bronka.
LITERATURA BOHUN JURKO:
biografia bohaterów powieści H. Sienkiewicza Ogniem i mieczem podpułkownik, znany junak kozacki, o którym śpiewano pieśni;twardy, wielokrotnie ranny, zawsze uchodził z życiem. Żądny sławy. Kochał się w bronka.
LITERATURA BELFOR DIANA DE:
biografia de Vega Pies ogrodnika piękna i bogata hrabina o zimnym sercu, otoczona gronem wielbicieli. W nocy przyłapuje na schadzce swego sekretarza; Teodora z dwórką; Marcelą. Z niezwykłą siłą rozpoczyna bronka.

Czym jest Bronka znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: