AURELIANO BUENDIA co to jest
Kto to jest BUENDIA AURELIANO? Słownik Urszuli i; Joségo Arcadio Buendia, o sporych zdolnościach.

Biografia Buendia Aureliano

Kim był BUENDIA AURELIANO: bohater powieści G.M. Márqueza Sto lat samotności syn; Urszuli i; Joségo Arcadio Buendia, o sporych zdolnościach alchemicznych i złotniczych, zakochany w znacząco od niego młodszej Remedios (doprowadza do małżeństwa), która umiera przy porodzie. Aureliano zostaje jednym z przywódców rewolucji liberalnej, po upadku utrzymuje się z produkcji złotych rybek. Wrogowie polityczni mordują przewarzająca część z jego synów zrodzonych na wojennym szlaku. Umiera zgorzkniały, osamotniony, zapomniany

LITERATURA BENNET ELIZABETH:
biografia powieści J. Austen Duma i uprzedzenie młoda, niezbyt zamożna, skromna panna obdarzona ciekawą osobowością, wdziękiem i dowcipem. Zakochana w bogatym i zajmującym wysoką pozycję socjalną; Darcym buendia aureliano.
LITERATURA BRANT ADAM:
biografia O´Neilla Żałoba przystoi Elektrze syn brata Ezry ( Mannon Ezra) - Dawida i służącej Mannonów - Marie Brantome. Miał romans z Christine ( Mannon Christine). Dostarczył jej truciznę. Zginął z ręki buendia aureliano.
LITERATURA BOVARY EMMA (Z Domu Rouault):
biografia powieści G. Flauberta Pani Bovary córka normandzkiego gospodarza. Wychowana w klasztorze urszulanek, inicjalnie osierocona poprzez matkę, ucieka w marzenia inspirowane romantycznymi powieściami buendia aureliano.

Czym jest Aureliano Buendia znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: