AURELIANO BUENDIA co to jest
Kto to jest BUENDIA AURELIANO? Słownik Urszuli i; Joségo Arcadio Buendia, o sporych zdolnościach.

Biografia Buendia Aureliano

Kim był BUENDIA AURELIANO: bohater powieści G.M. Márqueza Sto lat samotności syn; Urszuli i; Joségo Arcadio Buendia, o sporych zdolnościach alchemicznych i złotniczych, zakochany w znacząco od niego młodszej Remedios (doprowadza do małżeństwa), która umiera przy porodzie. Aureliano zostaje jednym z przywódców rewolucji liberalnej, po upadku utrzymuje się z produkcji złotych rybek. Wrogowie polityczni mordują przewarzająca część z jego synów zrodzonych na wojennym szlaku. Umiera zgorzkniały, osamotniony, zapomniany

LITERATURA BOLESŁAW CHROBRY:
biografia powieści T. Parnickiego Srebrne orły król rozsądny, mądry, przewidujący, aczkolwiek popełniający błędy, lecz potrafiący się do nich przyznać. Prowadził swoją politykę, niezależną od Rzymu i cesarza buendia aureliano.
LITERATURA BUM:
biografia powieści J. Stryjkowskiego Austeria syn introligatora, kędzierzawy chłopak, Żyd. Darzył miłością; Asię. Był przed maturą, kiedy wyrzucono go ze szkoły na skutek skandalu, jaki wybuchł po buendia aureliano.
LITERATURA BERENGER:
biografia dramatu E. Ionesco Nosorożec młody człowiek, będący z pozoru uosobieniem niedbalstwa. Hulaszczy tryb życia i alkohol są jego metodą na lęki i ciężar egzystencji. Ostatecznie jednak okazuje się on buendia aureliano.

Czym jest Aureliano Buendia znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: