co to jest
Kto to jest BUM? Słownik introligatora, kędzierzawy chłopak, Żyd. Darzył miłością; Asię. Był przed.

Biografia Bum

Kim był BUM: jedna z postaci powieści J. Stryjkowskiego Austeria syn introligatora, kędzierzawy chłopak, Żyd. Darzył miłością; Asię. Był przed maturą, kiedy wyrzucono go ze szkoły na skutek skandalu, jaki wybuchł po przedstawieniu, gdzie on i Asia grali role nieszczęśliwie zakochanych młodych ludzi. Wini siebie za śmierć swej dziewczyny zabitej poprzez Kozaków. Wynosi po kryjomu zwłoki Asi z austerii; Taga i zanosi do księdza, aby ten je pochował. W drodze na cmentarz zostaje pojmany i zabity poprzez Kozaków, którzy podejrzewają go (niesłusznie) o zabicie ich towarzysza

LITERATURA BUTRYM JÓZWA:
biografia Sienkiewicza wysoki, barczysty, o niedźwiedziej sile Litwin, cieszący się poważaniem wśród swoich z racji na ogromny rozum , surowy, zgryźliwy, ostro osądzający innych. Kula armatnia urwała mu stopę bum.
LITERATURA BELIZARIUSZ:
biografia Malewskiej Przemija postać świata dostojnik, wódz naczelny wojsk cesarskich, odnosił łatwe zwycięstwa w całej Italii, po rocznym oblężeniu zyskał Rzym, wygrał wojnę, popadł w niełaskę u cesarza na bum.
LITERATURA BELL JOE:
biografia opowiadania T. Capote Śniadanie u Tiffany´ego właściciel baru zaprzyjaźniony z; Holly Golightly;wśród jego różnych obsesyjnych sympatii Holly zajmuje pierwsze miejsce. Po latach od jej wyjazdu bum.

Czym jest Bum znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: