JÓZWA BUTRYM co to jest
Kto to jest BUTRYM JÓZWA? Słownik niedźwiedziej sile Litwin, cieszący się poważaniem wśród swoich z.

Biografia Butrym Józwa

Kim był BUTRYM JÓZWA: postać z Potopu H. Sienkiewicza wysoki, barczysty, o niedźwiedziej sile Litwin, cieszący się poważaniem wśród swoich z racji na "ogromny rozum", surowy, zgryźliwy, ostro osądzający innych. Kula armatnia urwała mu stopę, stąd zwano go kuternogą. Przyjechał z; Zagłobą z odsieczą; Wołodyjowskiemu i; Janowi Skrzetuskiemu, gdy ci byli więzieni poprzez; Rocha Kowalskiego. Ranny w potyczce z; Kmicicem

LITERATURA BRETSCHNEIDER:
biografia Haška Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka tajniak. Aresztuje Szwejka za obrażające rodzinę cesarską komentowanie zamachu w Sarajewie. Po uwolnieniu Szwejka poprzez sąd Bretschneider, kupuje butrym józwa.
LITERATURA BOROWIECKI KAROL:
biografia S. Reymonta Ziemia obiecana młody fabrykant, inż., który wspólnie z dwoma przyjaciółmi: Niemcem; Maksem Baumem i Żydem; Morycem Weltem zdobywa dorobek;dla kariery poświęca ogromną miłość, żeni się z butrym józwa.
LITERATURA BIECKA ELŻBIETA:
biografia bohaterka powieści Z. Nałkowskiej Granica żona; Zenona Ziembiewicza. Szlachetna i uczuciowa, wrażliwa na dziejące się zło. Wspiera męża, lecz dostrzega i krytykuje jego degrengoladę moralną butrym józwa.

Czym jest Józwa Butrym znaczenie w Słownik bohaterów B .

  • Dodano:
  • Autor: