MICHAEL CORLEONE co to jest
Kto to jest CORLEONE MICHAEL? Słownik najmłodszy syn i ulubieniec; Vita Corleone, wytypowany na.

Biografia Corleone Michael

Kim był CORLEONE MICHAEL: bohater powieści gangsterskiej M. Puzo Tata chrzestny najmłodszy syn i ulubieniec; Vita Corleone, wytypowany na spadkobiercę jego interesów i przywódcę rodziny. Odziedziczył zarówno inteligencję, jak i osobisty magnetyzm ojca. Potrafił przystosować się do nowych warunków, mimo zakazu Dona wstąpił do wojska po wybuchu wojny. Został ranny, opuścił armię, kształcił się w Dartmouth College w Hanowerze (New Hamspshire), gdzie poznał swą przyszłą narzeczoną, Key Adams. Próba zerwania z trybem życia "rodziny" nie powiodła się. Zamach na życie ojca skłania Michaela do powrotu. Zabija winnych, ucieka na Sycylię. Poznaje tam Apollonię, poślubia ją i traci. Żona zostaje zabita w rozgrywkach mafijnych. Michael powraca do Nowego Jorku, przejmuje interesy rodzinne, zyskuje zaufanie i szacunek konkurencyjnych "rodzin". Zostaje Donem, poślubia Key Adams. Dąży do zapewnienia rodzinie społecznego szacunku, dba o pozory uczciwości

LITERATURA CZYŃSKI LESZEK:
biografia powieści T. Dołęgi Mostowicza Znachor syn zamożnych fabrykantów z Ludwikowa, studiuje na politechnice;rozpuszczony, zarozumiały jedynak, kochający się w; Marysi. Pod wpływem uczucia do niej wymienia corleone michael.
LITERATURA CIECISZOWSKI:
biografia Gombrowicza Trans Atlantyk przedstawiciel argentyńskiej Polonii, postać tchórzliwego Polaka ( Nie jestem ja na tyle szalonym, żebym w Dzisiejszych Czasach coś mniemał lub i nie mniemał corleone michael.
LITERATURA CASELLA:
biografia postać z poematu Dantego Alighieri Boska komedia (Czyściec) kompozytor i muzyk, przyjaciel Dantego corleone michael.

Czym jest Michael Corleone znaczenie w Słownik bohaterów C .

  • Dodano:
  • Autor: