ANTONOWICZ ANTON DMUCHANOWSKI co to jest
Kto to jest DMUCHANOWSKI ANTON ANTONOWICZ? Słownik miastem. Ma żonę Annę i córkę na wydaniu.

Biografia Dmuchanowski Anton Antonowicz

Kim był DMUCHANOWSKI ANTON ANTONOWICZ: postać z komedii N. Gogola Rewizor rządzi despotycznie miastem. Ma żonę Annę i córkę na wydaniu. Korumpuje urzędników: wizytatora szkół - Chłopowa, sędziego - Liapkina Tiapkina, kuratora zakładów filantropijnych - Ziemlianikę. Boi się rewizora ze stolicy, który ma przyjechać incognito. I Horodniczy, i każdy z jego przyjaciół ma na swoim sumieniu jakieś grzeszki: łapówki, nepotyzm, bałagan w urzędzie. Stąd Horodniczy zarządza generalne porządki w mieście. Po "rozpoznaniu" rewizora w zajeździe (musi być kimś istotnym, ponieważ nie płaci za usługi) i zaproszeniu do siebie - chce go rozbroić hojnością przyjęcia. Godzi się na wydanie córki, ponieważ; Chlestakow obiecuje mu awans na generała. Gdy komedia omyłek kończy się (pojawia się prawdziwy rewizor), Horodniczy zwraca się do notabli i widzów: "Z kogo się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!"

LITERATURA DECZKO MICHAŁ:
biografia powieści H. Auderskiej Ptasi gościniec sąsiad; Drozda. Wywieziony wspólnie z innymi na Sybir, później trafia do formującego się Ludowego Wojska Polskiego i wspólnie z Drozdem otrzymuje przydział do dmuchanowski anton antonowicz.
LITERATURA DOROTA:
biografia bohaterka powieści S. Dygata Disneyland koleżanka; Marka Arensa z klubu sportowego, wciąż czytająca jedną książkę - Piotrusia Pana;połączył ją z Arensem chwilowy romans dmuchanowski anton antonowicz.
LITERATURA DON JUAN:
biografia poematu G. Byrona Don Juan młodzieniec o naiwnych i prostych uczuciach, rodem z Sewilli;gruntownie wykształcony, wędrowiec przemierzający państwa, co czyni go świadkiem współczesności. Kocha się w dmuchanowski anton antonowicz.

Czym jest Antonowicz Anton Dmuchanowski znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: