JERZY DOBRANIECKI co to jest
Kto to jest DOBRANIECKI JERZY? Słownik i Prof. Wilczur; prof. chirurg, prawa ręka; Wilczura. Po.

Biografia Dobraniecki Jerzy

Kim był DOBRANIECKI JERZY: jedna z postaci w powieściach T. Dołęgi Mostowicza Znachor i Prof. Wilczur; prof. chirurg, prawa ręka; Wilczura. Po tajemniczym zniknięciu szefa obejmuje po nim kierownictwo lecznicy. Zostaje biegłym w kwestii Antoniego Kociby (Wilczura) i rozpoznaje w trakcie procesu swojego szefa. Po powrocie Wilczura do Warszawy traci na jego rzecz wszystkie stanowiska i prestiż. Prowadzi nieuczciwą kampanię (nie bez winy żony), rozsiewając pomówienia na temat Wilczura, czym doprowadza tego ostatniego do odejścia z lecznicy. Kiedy dowiaduje się, iż ma nowotwór mózgu i znikome szanse przeżycia, chce, by operował go Wilczur. Po udanej operacji powraca do zdrowia pełen wdzięczności dla profesora

LITERATURA DESLAURIES KAROL:
biografia Flauberta Szkoła uczuć. Dzieje pewnego młodzieńca najbliższy przyjaciel; Fryderyka Moreau (poznali się w gimnazjum, mieszkają wspólnie w Paryżu). Rozmiłowany w filozofii, ale konieczność zdobywania dobraniecki jerzy.
LITERATURA DORANT:
biografia Moliera Mieszczanin szlachcicem szlachcic bez majątku, który, wykorzystując aspiracje; Jourdaina, pożycza od niego spore sumy, a pod pretekstem pośredniczenia w zalotach Jourdaina do; Dorymeny, sam dobraniecki jerzy.
LITERATURA DINA:
biografia postać z książek L. Carrolla kotka; Alicji dobraniecki jerzy.

Czym jest Jerzy Dobraniecki znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: