JERZY DOBRANIECKI co to jest
Kto to jest DOBRANIECKI JERZY? Słownik i Prof. Wilczur; prof. chirurg, prawa ręka; Wilczura. Po.

Biografia DOBRANIECKI JERZY

Kim był DOBRANIECKI JERZY: jedna z postaci w powieściach T. Dołęgi Mostowicza Znachor i Prof. Wilczur; prof. chirurg, prawa ręka; Wilczura. Po tajemniczym zniknięciu szefa obejmuje po nim kierownictwo lecznicy. Zostaje biegłym w kwestii Antoniego Kociby (Wilczura) i rozpoznaje w trakcie procesu swojego szefa. Po powrocie Wilczura do Warszawy traci na jego rzecz wszystkie stanowiska i prestiż. Prowadzi nieuczciwą kampanię (nie bez winy żony), rozsiewając pomówienia na temat Wilczura, czym doprowadza tego ostatniego do odejścia z lecznicy. Kiedy dowiaduje się, iż ma nowotwór mózgu i znikome szanse przeżycia, chce, by operował go Wilczur. Po udanej operacji powraca do zdrowia pełen wdzięczności dla profesora

LITERATURA DUCH:
biografia władca Hamlet dobraniecki jerzy co to jest.
LITERATURA DENEULIN:
biografia jedna z postaci powieści E. Zoli Germinal właściciel kopalni Jean Bart, którą zmodernizował i stracił na rzecz monopolisty - Towarzystwa Węglowego dobraniecki jerzy definicja.
LITERATURA DULSKI FELICJAN:
biografia Zapolskiej Moralność pani Dulskiej nigdy nie zabierający głosu mąż; Anieli Dulskiej;potulnie odbywa wg jej zaleceń spacer (wokół stołu) na Wysoki Zamek i wymyka się do kawiarni. Jedynie raz wyraża dobraniecki jerzy co znaczy.

Czym jest Jerzy Dobraniecki znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: