CATHERINE EARNSHAW co to jest
Kto to jest EARNSHAW CATHERINE? Słownik Hindleya, żona; Edgara Lintona, matka; Cathy Linton.

Biografia Earnshaw Catherine

Kim był EARNSHAW CATHERINE: bohaterka powieści E. Brontë Wichrowe wzgórza siostra; Hindleya, żona; Edgara Lintona, matka; Cathy Linton. Samolubna, prowokująca, samowolna, a równocześnie pełna wdzięku. Z; Heathcliffem łączył ją bardzo bliski związek. Jednak nie poślubiła go w obawie przed mezaliansem. Ślub z Edgarem nie wymienił jej uczucia do Heathcliffa;było ono skomplikowane, gwałtowne, obsesyjne, wytrącające Catherine z psychicznej równowagi. Umarła przy porodzie

LITERATURA ELROND:
biografia R.R. Tolkiena Hobbit, a więc tam i z powrotem władca elfów z doliny Rivendell, słynie z gościnności w przeciwieństwie od króla elfów leśnych (te - nie są złe (…), lecz nie ufają nieznajomym ), nie earnshaw catherine.
LITERATURA EKDAL GINA:
biografia Ibsena Dzika kaczka żona; Hjalmara, matka; Jadwini Ekdal, niegdyś jako panna Hansen była wykorzystywaną; Hakena Werlego i miała z nim romans. Najprawdopodobniej on był ojcem jej dziecka. Mimo że to earnshaw catherine.
LITERATURA ELOE:
biografia alegorycznosymbolicznego poematu prozą J. Słowackiego Anhelli anioł smutny na cmentarzu ; urodził się ze łzy Chrystusowej na Golgocie, z tej łzy, która wylana była nad narodami ;ma koić ból zmarłych earnshaw catherine.

Czym jest Catherine Earnshaw znaczenie w Słownik bohaterów E .

  • Dodano:
  • Autor: