ELEKTRA co to jest
Kto to jest ELEKTRA? Słownik Agamemnona i; Klitemestry;po śmierci ojca wydana poprzez matkę i wuja.

Biografia Elektra

Kim był ELEKTRA: tytułowa bohaterka tragedii Eurypidesa Elektra córka Agamemnona i; Klitemestry;po śmierci ojca wydana poprzez matkę i wuja - Egista za wieśniaka;ten z szacunku do jej wysokiego rodu postanawia uszanować jej czystość;Elektra namawia powracającego brata; Orestesa do zabójstwa morderców ojca: wuja Egista i matki;sama podstępnie zwabia matkę do swej chaty, mówiąc jej, że urodziła syna;wraz z bratem zabija ją tam;zgodnie z wyroczni Dioskurów ma wyjść za Pylada i opuścić rodzinną ziemię

LITERATURA EURYDYKA:
biografia opowieści mitologicznych Owidiusza Przemiany żona; Orfeusza, zmarła bardzo młodo od ukąszenia żmii. Jej mąż uprosił bogów, by mogła do niego powrócić, lecz nie usłuchał zakazu oglądania się za siebie elektra.
LITERATURA ELROND:
biografia R.R. Tolkiena Hobbit, a więc tam i z powrotem władca elfów z doliny Rivendell, słynie z gościnności w przeciwieństwie od króla elfów leśnych (te - nie są złe (…), lecz nie ufają nieznajomym ), nie elektra.
LITERATURA EKDAL:
biografia Ibsena Dzika kaczka tata; Hjalmara Ekdala, był porucznikiem, który zajął się się handlem drewnem;był wraz z; Hakenem Werle właścicielem fabryki;siedział w więzieniu za nielegalny wyrąb lasów na elektra.

Czym jest Elektra znaczenie w Słownik bohaterów E .

  • Dodano:
  • Autor: