ESMERALDA co to jest
Kto to jest ESMERALDA? Słownik publicznego w Lipsku. W trakcie pierwszego spotkania; Leverkühn.

Biografia Esmeralda

Kim był ESMERALDA: postać z powieści T. Manna Lekarz Faustus dziewczyna z domu publicznego w Lipsku. W trakcie pierwszego spotkania; Leverkühn wystraszył się jej dotyku i uciekł. Po roku udał się do Bratysławy, aby ją odnaleźć. Pomimo, że dziewczyna ostrzega go, iż jest zarażona, pożąda jej. Jeden z lekarzy, którzy potem leczą Adriana, umiera, drugi zostaje aresztowany. Adrian rezygnuje z kuracji (nie wyleczona dolegliwość osłabia jego zdrowie). Przygoda z Esmeraldą i jej okoliczności posiadają dla niego znaczenie symboliczne. Nadając jej imię "Esmeralda" nawiązuje do nazwy motyla z przezroczystymi skrzydłami (hetaera esmeralda)

LITERATURA EWA:
biografia stopniu złożona postać dramatu S. Przybyszewskiego Śnieg typ kobiety fatalnej, niszczącej mężczyzn, dawna, jeszcze z pensji, przyjaciółka; Bronki, bardzo bogata i piękna;niegdyś kochanka; Tadeusza esmeralda.
LITERATURA EMILIA:
biografia postać z komedii W. Szekspira Komedia omyłek żona; Egeona, przeorysza w Efezie. Po latach łączy się z mężem esmeralda.
LITERATURA EARNSHAW HINDLEY:
biografia Brontë Wichrowe wzgórza brat; Catherine Earnshaw, tata; Haretona. Jako dziecko, zazdrosny o; Heathcliffa, znęcał się nad nim przy każdej okazji. Potem stał się przedmiotem mściwości Heathcliffa esmeralda.

Czym jest Esmeralda znaczenie w Słownik bohaterów E .

  • Dodano:
  • Autor: