FARIA co to jest
Kto to jest FARIA? Słownik Włoch, urodził się w Rzymie, poprzez 20 lat był sekretarzem kardynała.

Biografia Faria

Kim był FARIA: bohater powieści A. Dumasa Hrabia Monte Christo ksiądz, Włoch, urodził się w Rzymie, poprzez 20 lat był sekretarzem kardynała Rospigliosi;człowiek mądry, uczony, uwięziony w roku 1811, nie znający powody swego uwięzienia;dozorcom więziennym proponował dorobek za swe uwolnienie, został poprzez nich uznany za wariata;kopał tunel, aby się wydostać;dokopał się tylko do następnej celi, gdzie spotkał; Edmunda Dantesa. Zaprzyjaźnił się z nim, ucząc go wszystkiego, co sam umiał, robiąc zeń wykształconego człowieka, opowiedział mu o skarbie, nareszcie zmarł w więzieniu. poprzez własną śmierć przyniósł wolność Edmundowi, który wydostał się z więzienia, udając trupa Farii

LITERATURA FORSYTE SOAMES:
biografia Galsworthy´ego Saga rodu Forsyte´ów syn Jamesa, bratanek starego; Jolyona Forsyte´a, bogaty, bezgranicznie zakochany w żonie; Irenie, chce, aby była jego własnością;ma mocne poczucie własności i faria.
LITERATURA FLANDERS MOLL:
biografia powieści D. Defoe Dole i niedole sławnej Moll Flanders urodziła się w więzieniu w Newgate, jej matkę deportowano do Wirginii zaraz po jej urodzeniu. Osieroconą Moll wychował burmistrz Colchesteru faria.
LITERATURA FRANVAL DE:
biografia noweli D. de Sade´a Zbrodnie namiętności Eugenia de Franval;Paryżanin, bogaty libertyn, tata; Eugenii de Franval, który spłodził ją, aby wychować tak, by widziała w nim jedynego mężczyznę na świecie faria.

Czym jest Faria znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: