GIBRIL FARZTA co to jest
Kto to jest FARISZTA GIBRIL? Słownik nazwisko Ismail Nadżmuddin, urodzony w Bombaju, na początku.

Biografia Fariszta Gibril

Kim był FARISZTA GIBRIL: bohater powieści S. Rushdiego Szatańskie wersety właściwe nazwisko Ismail Nadżmuddin, urodzony w Bombaju, na początku roznosiciel obiadów, później wzięty, słynny aktor filmów "teologicznych", kreujący najczęściej role bogów. Traci wiarę w czasie śmiertelnej dolegliwości. Spożywa zakazaną wieprzowinę, znika po raz pierwszy. Poznaje; Alleluję Cone, największą miłość swego życia. Dotknięty chorobą psychiczną (albo trapiony zesłanymi poprzez Allacha snami), wciela się w postać archanioła Gibrila, istniejąc symultanicznie w kilku planach czasowych - jako partner; Mahounda (Mahometa) w początkach islamu, jako animator poczynań "świętej"; Aiszy w hinduskiej współczesności, jako nietrafiony bojownik ze złem we współczesnym Londynie. Ma nonszalancki relacja do europejskości, w tym do mitu angielskiego, któremu bezkrytycznie ulega; Saladyn Czamcza, jego mityczne i powieściowe synonim. Ten, zazdroszcząc Gibrilowi powrotu do świata i sławy, dręczy go, podsycając jego obsesyjną zazdrość o Allie Cone (małe szatańskie wersety). w czasie pożaru Shaandar Cafe Gibril odnajduje Czamczę;wiedząc już o jego podłej intrydze, przebacza mu i rannego wynosi z płomieni. Znak autonomiczności kulturowej Indii w świecie pośpiesznie przystosowujących się do europejskości imigrantów, nie akceptowanych w miejscu osiedlenia. Wyróżnia się osobistym magnetyzmem. Anioł w tandemie z alter ego Czamczą - szatanem. Skutkuje śmierć producenta Sisodii i Allie Cone. Popełnia samobójstwo

LITERATURA FORTYNBRAS:
biografia Szekspira Hamlet syn pokonanego i zabitego poprzez; Hamleta, króla Norwegii. Szykuje własne wojska do wojny. Spotyka; księcia Hamleta, idąc na wojnę z Polską. Po jej zakończeniu zjawia się w fariszta gibril.
LITERATURA FORESTIER KAROL:
biografia powieści G. de Maupassanta Bel Ami kolega; Bel Ami. Wykorzystuje literacki talent i towarzyskie powiązania żony dla swej dziennikarskiej kariery. Gruźlik, umiera w Cannes, pod opieką żony i Bel Ami fariszta gibril.
LITERATURA FUM:
biografia fantastyczna postać z książki M. Wojtyszki Bromba i inni prowadzi turystyczny tryb życia, jego kluczowym zajęciem jest wypoczywanie fariszta gibril.

Czym jest Gibril Fariszta znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: