WSPANIAŁY FERDYNAND co to jest
Kto to jest FERDYNAND WSPANIAŁY? Słownik Wspaniały pies, który pewnego razu postanowił stanąć na.

Biografia Ferdynand Wspaniały

Kim był FERDYNAND WSPANIAŁY: tytułowy bohater cyklu opowiadań L.J. Kerna Ferdynand Wspaniały pies, który pewnego razu postanowił stanąć na dwóch nogach i z tej człowieczej pozycji oglądać świat. Od tego momentu przeżywa sporo przygód, szyje sobie ubrania na miarę, zjada obiad w restauracji, nocuje w hotelu, podróżuje windą (również po niebie), jest sędzią na wystawie psów, ujmuje dwóch przestępców, wreszcie leczy zęby u dentysty. Nagle budzi się i stwierdza, iż jest znowu zwykłym psem w dawnym domu;skąd jednak ma złotą koronę na zębie?

LITERATURA FARINATA:
biografia w poemacie Dantego Alighieri Boska komedia (Piekło);cierpi w płonącej trumnie. Lider gibelinów - stronnictwa, którego przeciwnikiem był Dante (należał do gwelfów). Jedna z licznych postaci w Boskiej ferdynand wspaniały.
LITERATURA FILO:
biografia Zapolskiej Panna Maliczewska właściwie Gustaw Daum, syn znanego mecenasa, zakochany w; Stefce Maliczewskiej, chce się z nią ożenić, na co nie pozwala mu tata, który sam jest kochankiem Maliczewskiej ferdynand wspaniały.
LITERATURA FORINDO:
biografia Goldoniego Sługa dwóch panów zabójca; Fryderyka, który nań znienacka napadł. Kochanek siostry Fryderyka, pięknej; Beatrycze. Zatrudnia - podobnie jak i ona; Truffaldiniego. Dowiaduje się przypadkowo ferdynand wspaniały.

Czym jest Wspaniały Ferdynand znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: