FILINT co to jest
Kto to jest FILINT? Słownik przyjaciel; Alcesta. Nie zraża go niewdzięczność i opryskliwość.

Biografia Filint

Kim był FILINT: postać z komedii Moliera Mizantrop lojalny, starszy przyjaciel; Alcesta. Nie zraża go niewdzięczność i opryskliwość mizantropa, którego wyższość i zalety idealnie umie docenić. Towarzyszy mu w trudnych i niebezpiecznych przejściach. Kocha; Eliantę, dopóki jednak wierzy, iż Alcest mógłby dać jej szczęście, nie uczyni niczego, aby tak się stało. Nareszcie zdobywa ukochaną kobietę

LITERATURA FELA:
biografia bohaterka opowiadania J. Iwaszkiewicza Panny z Wilka przedwcześnie zmarła dziewczyna z Wilka, w pamięci; Rubena zachował się jej obraz kąpiącej się nago w rzece filint.
LITERATURA FARINATA:
biografia w poemacie Dantego Alighieri Boska komedia (Piekło);cierpi w płonącej trumnie. Lider gibelinów - stronnictwa, którego przeciwnikiem był Dante (należał do gwelfów). Jedna z licznych postaci w Boskiej filint.
LITERATURA FIX:
biografia Verne´a W 80 dni dookoła świata detektyw podążający tropem; Fileasa Fogga, którego podejrzewa o obrabowanie Banku Angielskiego. Jego natrętna obecność utrudnia realizację planu podróży i nieomal filint.

Czym jest Filint znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: