FILEAS FOGG co to jest
Kto to jest FOGG FILEAS? Słownik świata angielski dżentelmen, członek klubu Reforma ;fanatyczny.

Biografia Fogg Fileas

Kim był FOGG FILEAS: kluczowy bohater powieści J. Verne´a W 80 dni dookoła świata angielski dżentelmen, członek klubu "Reforma";fanatyczny zwolennik porządku i punktualności. W towarzystwie nowego lokaja ( Jan Obieżyświat) wyrusza w dokładnie obmyślaną podróż dookoła świata, tak aby wygrać zakład. Mimo rozmaitych, nie przewidzianych okoliczności i działań; Fixa, udaje mu się objechać kulę ziemską dookoła pośrodku 80 dni. Dodatkowym wynikiem przeżytej przygody jest małżeństwo z panią; Audą

LITERATURA FONSIO:
biografia Vargasa Llosy Pochwała macochy właściwie Alfonso, dziewięcioletni syn don Rigoberto. Dona Lukrecja po ślubie z don Rigoberto bała się, iż nie zostanie zaakceptowana poprzez pasierba. Fonsio jednak fogg fileas.
LITERATURA FARISZTA GIBRIL:
biografia Rushdiego Szatańskie wersety właściwe nazwisko Ismail Nadżmuddin, urodzony w Bombaju, na początku roznosiciel obiadów, później wzięty, słynny aktor filmów teologicznych , kreujący najczęściej role fogg fileas.
LITERATURA FIRMIN GEOFFREY (KONSUL):
biografia powieści M. Lowry´ego Pod wulkanem brytyjski konsul w Meksyku. Jego biografia jest historią inteligentnego, wrażliwego, dobrze zapowiadającego się człowieka, który popada w alkoholizm i umiera fogg fileas.

Czym jest Fileas Fogg znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: