FORINDO co to jest
Kto to jest FORINDO? Słownik Fryderyka, który nań znienacka napadł. Kochanek siostry Fryderyka.

Biografia Forindo

Kim był FORINDO: postać z komedii C. Goldoniego Sługa dwóch panów zabójca; Fryderyka, który nań znienacka napadł. Kochanek siostry Fryderyka, pięknej; Beatrycze. Zatrudnia - podobnie jak i ona; Truffaldiniego. Dowiaduje się przypadkowo o pobycie w mieście swej ukochanej, a później - o jej śmierci. Gdy chce popełnić samobójstwo, spotyka tak samo nastawionego Fryderyka (Beatrycze), a rozpoznając w nim Beatrycze porzuca śmiercionośny sztylet

LITERATURA FERDYNAND:
biografia Szekspira Burza syn króla Neapolu. Oddzielony w trakcie burzy od ojca, spotyka Mirandę, córkę; Prospera, i zakochuje się w niej. Prospero początkowo przeciwstawia się ich związkowi w trosce o jego forindo.
LITERATURA FIORAVANTI LORENZO:
biografia Bulatovicia Bohater na ośle włoski kapitan, stale pijany. Tęsknił do żony i syna. Sfrustrowany, nienawidzący wojny;jego depresja pogłębiła się, kiedy dowiedział się o śmierci żony i syna, którzy forindo.
LITERATURA FEDRA:
biografia tragedii J. Racine´a Fedra żona; Tezeusza, macocha; Hipolita, którego pokochała już dawno, gdy jako młoda małżonka przybyła z Tezeuszem do Aten. Daremnie usiłowała przebłagać bogów, wznosząc im forindo.

Czym jest Forindo znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: