FRANKA co to jest
Kto to jest FRANKA? Słownik Nowolipek lubiła czytać książki. Po śmierci matki i wyjeździe ciotki do.

Biografia Franka

Kim był FRANKA: jedna z bohaterek powieści P. Gojawiczyńskiej Dziewczęta z Nowolipek lubiła czytać książki. Po śmierci matki i wyjeździe ciotki do Łodzi przenosi się do schroniska na Mariensztacie. Próbowała drukować opowiadania w gazecie. Nie zdała do szkoły aplikacyjnej. Przeszła tyfus. Po chorobie zatrudniła się jako pomoc domowa u profesorostwa, gdzie została uwiedziona poprzez gospodarza domu. Mocno zawiedziona profesorem, który romans z nią potraktował jako coś przelotnego, popełniła samobójstwo

LITERATURA FRANVAL DE:
biografia noweli D. de Sade´a Zbrodnie namiętności Eugenia de Franval;Paryżanin, bogaty libertyn, tata; Eugenii de Franval, który spłodził ją, aby wychować tak, by widziała w nim jedynego mężczyznę na świecie franka.
LITERATURA FAMY:
biografia opowiadań J. Cortázara O famach, nadziejach i kronopiach są bardzo dobrze zorganizowane, zawsze wszystko sprawdzają. Ich życie jest uporządkowane, bez niespodzianek. Stać je na szlachetne czyny, na franka.
LITERATURA FIRMIN GEOFFREY (KONSUL):
biografia powieści M. Lowry´ego Pod wulkanem brytyjski konsul w Meksyku. Jego biografia jest historią inteligentnego, wrażliwego, dobrze zapowiadającego się człowieka, który popada w alkoholizm i umiera franka.

Czym jest Franka znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: