WIKTOR FRANKENSTEIN co to jest
Kto to jest FRANKENSTEIN WIKTOR? Słownik opowiadający historię swego życia; Waltonowi, młody.

Biografia Frankenstein Wiktor

Kim był FRANKENSTEIN WIKTOR: kluczowy bohater powieści M.W. Shelley Frankenstein opowiadający historię swego życia; Waltonowi, młody naukowiec, który od dzieciństwa skłaniał się ku nauce, interesował się filozofią natury, a będąc studentem na uniwersytecie w Igolstadt, chemią. Tam także odkrył tajemnicę życia, która pozwoliła mu utworzyć człowieka monstrualnych rozmiarów. Jednak efekt rychło został okupiony tragedią.; Stwór zabił jego młodszego brata. Zrozpaczony Wiktor wyjeżdża w Alpy, gdzie na szczycie Montarvert rozmawia ze stworem, dowiadując się o motywach jego postępowania, chęci życia, nieszczęśliwym losie. Zmuszony, wbrew sobie, przyrzeka utworzyć potworowi kobietę. Jedzie do Szkocji, aby dokonać dzieła, lecz uświadomiwszy sobie perspektywę zaludnienia ziemi poprzez tego typu monstra, rezygnuje z powziętego zamiaru, czym ściąga na siebie gniew stwora. Traci przyjaciela i żonę. Postanawia unicestwić za wszelaką cenę potwora, ścigając go poprzez Mongolię, Rosję i zmarzliny bieguna północnego. Tam także trafia na statek Waltona, na którym umiera z wyczerpania, mając świadomość, iż stworzył istotę, która wymknęła mu się spod kontroli i stała się powodem tragedii jego i jego najbliższych

LITERATURA FARIA:
biografia Dumasa Hrabia Monte Christo ksiądz, Włoch, urodził się w Rzymie, poprzez 20 lat był sekretarzem kardynała Rospigliosi;człowiek mądry, uczony, uwięziony w roku 1811, nie znający powody swego frankenstein wiktor.
LITERATURA FONDÉUDÉGE IZA:
biografia Mauriaca Kłębowisko żmij żona; Ludwika, ze znakomitej, arystokratycznej, bogatej rodziny, oskarżona poprzez męża o poślubienie go z wyrachowania. Pobożna, poświęcająca się dla dzieci i wnuków frankenstein wiktor.
LITERATURA FIERLING ANNA:
biografia Matka Courage frankenstein wiktor.

Czym jest Wiktor Frankenstein znaczenie w Słownik bohaterów F .

  • Dodano:
  • Autor: