MAŁGORZATA GAUTHIER co to jest
Kto to jest GAUTHIER MAŁGORZATA? Słownik paryska piękność, ongiś szwaczka, teraz światowa kurtyzana.

Biografia Gauthier Małgorzata

Kim był GAUTHIER MAŁGORZATA: bohaterka dramatu A. Dumasa syna Dama kameliowa słynna paryska piękność, ongiś szwaczka, teraz światowa kurtyzana znana jako Dama kameliowa;wie, iż dolegliwość wkrótce ją zabije. Szaleńcze eskapady pozwalają na chwilę zapomnieć o nadchodzącej śmierci. W Nowy Rok Małgorzata gości tłumy wielbicieli, wśród nich zjawia się kochający ją szczerze Armand Duval. To uczucie sprawia, iż i ona pokochuje młodzieńca o czystym sercu. Małgorzata potajemnie sprzedaje kosztowności i oboje jadą na wieś, aby tam cieszyć się miłością i innym życiem. W czasie nieobecności Armanda zjawia się jego tata, który chce zażądać od kurtyzany, aby zostawiła jego syna. Małgorzata okazuje się być kimś innym niż myślał, błaga więc, aby usunęła się z życia Armanda. Dama kameliowa zdobywa się na poświęcenie, ucieka do de Varville´a. Armand poniża ją publicznie, co doprowadza do pojedynku pomiędzy rywalami. Rozpoczyna się kolejny Nowy Rok. Małgorzata swe ostatnie dni przeżywa w osamotnieniu. Stary Duval wreszcie pojmuje siłę i moc tej miłości, zgadza się na związek syna z Małgorzatą. List ojca wszystko wyjaśnia Armandowi, więc wraca pośpiesznie z dalekiej podróży, są wspólnie. Małgorzata umiera szczęśliwa

LITERATURA GUSTAW/KONRAD:
biografia dramacie A. Mickiewicza Dziady. Poznajemy go jako nieszczęśliwego kochanka, zamierzającego popełnić samobójstwo, skłóconego ze światem. Pierwszego listopada 1823 roku dokonuje się w nim metamorfoza gauthier małgorzata.
LITERATURA GAJEW LEONID ANDREJEWICZ:
biografia postać z dramatu A. Czechowa Wiśniowy sad brat; Raniewskiej, emocjonalnie związany z dorobkiem, poza którym nie wyobrażał sobie życia. Dostał posadę w banku, lecz nikt nie wierzył, iż będzie pracował gauthier małgorzata.
LITERATURA GRYZIAK:
biografia Struga Dzieje jednego pocisku szpicel carski, pracuje dla Ochrany i dla rewolucjonistów, pragnąc w ten sposób dorobić się majątku (wstąpił do organizacji podziemnej, aby wszystkich zadenuncjować gauthier małgorzata.

Czym jest Małgorzata Gauthier znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: