RĘBAJŁO GERWAZY co to jest
Kto to jest GERWAZY (RĘBAJŁO)? Słownik Horeszków, nie pogodzony z wyginięciem rodu, strażnik ruin.

Biografia Gerwazy (Rębajło)

Kim był GERWAZY (RĘBAJŁO): postać z epopei A. Mickiewicza Pan Tadeusz dawny klucznik Horeszków, nie pogodzony z wyginięciem rodu, strażnik ruin zamczyska, zaprzysięgły wróg Sopliców (wzywa Dobrzyńskich do zajazdu, przekonuje Hrabiego o konieczności walki o zamek). Zwany także: Mopanku (od ulubionego powiedzenia), Szczerbiec (kształt łysiny), Półkozic (z racji na wierność liberii ozdobionej herbem Horeszków)

LITERATURA GWALBERT ŚWIĘTY:
biografia bohater dramatu J. Słowackiego Lilla Weneda święty starzec z cudowną aureolą, pomógł; Lilli Wenedzie otrzymać się do zamku; Lecha, świadek ostatecznej klęski Wenedów GERWAZY (RĘBAJŁO).
LITERATURA GOLD ABRAHAM:
biografia Choromańskiego Zazdrość i medycyna trzydziestoośmioletni krawiec, wdowiec, tata dwojga dzieci;jego klientem był; Widmar, któremu chciał sprzedać tajemnicę spotkań; Rebeki Widmar z doktorem; Tamtenem GERWAZY (RĘBAJŁO).
LITERATURA GORIOT JAN JOACHIM:
biografia de Balzaka Tata Goriot kupiec, który wzbogacił się na handlu i spekulacjach żywnościowych w okresie Rewolucji. Ma dwie córki - Anastazję i Delfinę, którym pragnie zapewnić pozycję w świecie GERWAZY (RĘBAJŁO).

Czym jest Rębajło Gerwazy znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: