GINTUŁT co to jest
Kto to jest GINTUŁT JAN? Słownik z ławy szkolnej i wojska; Piotra Olbromskiego. Jest świadkiem.

Biografia Gintułt Jan

Kim był GINTUŁT JAN: bohater powieści S. Żeromskiego Popioły książę, przyjaciel z ławy szkolnej i wojska; Piotra Olbromskiego. Jest świadkiem śmierci swego przyjaciela. Zaprasza; Rafała Olbromskiego do siebie. Podróżuje po Włoszech. Tu rozmawia z generałem Dąbrowskim i kapitanem Sułkowskim o walce, wojnie. W Mantui zaciąga się do wojska polskiego i jako artylerzysta broni miasta przed Austriakami. Po powrocie do Warszawy zajmuje się tłumaczeniem św. Augustyna, wiele czyta, pisze książki, zatrudnia Rafała jako sekretarza. Jest masonem. Po wielu latach zjawia się w Sandomierzu, gdzie trwa bitwa. Nie dopuszcza do zburzenia kościoła św. Jakuba. Ranny, uchodzi wspólnie z Rafałem z miasta

LITERATURA GILES, KAPITAN:
biografia powieści J. Conrada Smuga cienia ekspert od trudnej nawigacji na Wschodzie. Człowiek pozornie rozpaczliwie banalny i nudny, posiadający jednak przenikliwą mądrość, której początkowo nie dostrzega gintułt jan.
LITERATURA GULLIWER LEMUEL:
biografia narrator powieści J. Swifta Podróże Gulliwera , będącej metodą fikcyjnego dziennika czterech podróży. W trakcie pierwszej jako rozbitek dociera do Krainy Lilliputów, kolejna podróż kończy się w gintułt jan.
LITERATURA GRONIARD:
biografia Leblanca Arsene Lupin wykorzystywany i przyjaciel; Arsene´a Lupin. Wtajemniczony w działalność swojego pracodawcy, częstokroć mu pomaga. Jest sprytny, inteligentny, nawet w przypadkach trudnych gintułt jan.

Czym jest Jan Gintułt znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: