SMEAGOL GOLLUM co to jest
Kto to jest GOLLUM (SMEAGOL)? Słownik Wyprawa, Dwie Wieże, Powrót Króla zdegenerowany hobbit.

Biografia Gollum (Smeagol)

Kim był GOLLUM (SMEAGOL): jedna z postaci z trylogii J.R.R. Tolkiena Król Pierścieni: Wyprawa, Dwie Wieże, Powrót Króla zdegenerowany hobbit, ofiara Pierścienia, wytrawny tropiciel Drużyny (wpada na jej ślad w podziemiach Morii). Obłaskawiony potem poprzez; Froda Bagginsa, oddaje Wyprawie nieocenione usługi. Wreszcie dzięki niemu zostaje osiągnięty cel i udaremnione zwycięstwo; Saurona

LITERATURA GOSPODYNI:
biografia bohaterka dramatu S. Wyspiańskiego Wesele siostra; Panny Młodej, w jej domu odbywało się przyjęcie weselne;zapobiegliwa i skrzętna;nie wierzyła w przyjście; Wernyhory gollum (smeagol).
LITERATURA GRUSZNICKI:
biografia Lermontowa Bohater naszych czasów junkier w carskiej armii, głosiciel frazesów, nie liczy się z innymi. Zakochany w księżniczce; Mary Ligowskiej. Aczkolwiek ona go odtrąca - pojedynkuje się (i gollum (smeagol).
LITERATURA GRANDET EUGENIA:
biografia powieści H. de Balzaka Eugenia Grandet córka; Grandeta z Saumur;wychowana w ascetycznych warunkach dziedziczka ogromnej fortuny, uznana za idealną partię matrymonialną w rejonie. Zakochana w kuzynie gollum (smeagol).

Czym jest Smeagol Gollum znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: