GONERYLA co to jest
Kto to jest GONERYLA? Słownik córek; Leara, żona księcia Szkocji. Na pytanie Leara, skierowane do.

Biografia Goneryla

Kim był GONERYLA: postać z dramatu W. Szekspira Władca Lear najstarsza z córek; Leara, żona księcia Szkocji. Na pytanie Leara, skierowane do córek, która z nich kocha go w najwyższym stopniu, odpowiada pierwsza. O swej miłości do ojca mówi, używając w najwyższym stopniu wzniosłych słów. Lecz wkrótce wydarzenia obnażają jej hipokryzję: to ona, ograniczając przywileje ojca, najskuteczniej przyczynia się do tułaczki Leara (niemal wypędza go ze swego dworu). Rywalizuje z; Reganą o miłość; Edmunda. W zakończeniu sztuki, otruwszy wcześniej Reganę, popełnia samobójstwo

LITERATURA GRISZKA:
biografia Melechow Grigorij goneryla.
LITERATURA GENERAŁ:
biografia Mrożka Policja przyjeżdża do więzienia, by osobiście nadzorować przesłuchanie jedynego w kraju więźnia ( Sierżanta);zgadza się zostać ofiarą prowokacji, która ma ostatecznie pogrążyć Sierżanta;cudem goneryla.
LITERATURA GED ZWANY KROGULCEM:
biografia powieści U. le Guin Czarnoksiężnik z Archipelagu potem Król Smoków i Arcymag. Ciekawy świata i jego tajemnic, zafascynowany magią. Pobudliwy, łatwo dający się sprowokować. Usiłował zwalczyć; Cień goneryla.

Czym jest Goneryla znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: