GONZALO co to jest
Kto to jest GONZALO? Słownik opowiadającego bohatera. Zboczenie Gonzala ( co za młodymi chłopcami.

Biografia Gonzalo

Kim był GONZALO: postać z powieści W. Gombrowicza Trans Atlantyk Alter ego opowiadającego bohatera. Zboczenie Gonzala ("co za młodymi chłopcami gania") posłużyło do prezentacji, rewizji problematyki polskości ("A jakby tak trochę zboczyć, to co?"). To on przeciwstawia archaicznie rozumianemu pojęciu Ojczyzna, definicja Synczyzna (symbolizujące młodość, świeżość w traktowaniu życia). Obraz biblioteki Gonzala (gdzie genialne dzieła "gryzą się") to swoista krytyka wynaturzeń kultury współczesnej (aluzja do Biblioteki Babel J.L. Borgesa)

LITERATURA GŁAZ ANDRZEJ:
biografia jedna z głównych postaci w powieści J. Kurka Grypa szaleje w Naprawie z braku innych perspektyw nauczyciel w seminarium nauczycielskim w Jordanowie. Przyjaciel; Zygmunta Szczepaniaka gonzalo.
LITERATURA GUALEZA (MARIA):
biografia Sue Tajemnice Paryża szesnastoletnia dziewczyna uliczna o aparycji i osobowości Madonny. Oddana pod opiekę pani George, zostaje porwana poprzez swą byłą opiekunkę, Puchaczkę, która wykorzystywała i gonzalo.
LITERATURA GRANDET OJCIEC (GRANDET Z SAUMUR):
biografia de Balzaka Eugenia Grandet majster bednarski, który dzięki korzystnemu mariażowi stał się właścicielem winnic. Skrupulatność, przebiegłość, nieprawdopodobne skąpstwo i pomyślna passa życiowa (3 gonzalo.

Czym jest Gonzalo znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: