JOACHIM GORIOT co to jest
Kto to jest GORIOT JAN JOACHIM? Słownik który wzbogacił się na handlu i spekulacjach żywnościowych.

Biografia Goriot Jan Joachim

Kim był GORIOT JAN JOACHIM: tytułowa postać z powieści H. de Balzaka Tata Goriot kupiec, który wzbogacił się na handlu i spekulacjach żywnościowych w okresie Rewolucji. Ma dwie córki - Anastazję i Delfinę, którym pragnie zapewnić pozycję w świecie. Pierwszą wydaje za hrabiego de Restaud, drugą za bogatego barona de Nuncingen. Odtrącony jednak poprzez córki i zięciów, już ubogi, gotów jest w dalszym ciągu zaspokajać ambicje Anastazji i Delfiny. Umiera w samotności, nie chce przyjąć informacje o swoim odtrąceniu. W ostatnich godzinach życia towarzyszy mu; Rastignac, który także organizuje jego pogrzeb

LITERATURA GILES, KAPITAN:
biografia powieści J. Conrada Smuga cienia ekspert od trudnej nawigacji na Wschodzie. Człowiek pozornie rozpaczliwie banalny i nudny, posiadający jednak przenikliwą mądrość, której początkowo nie dostrzega goriot jan joachim.
LITERATURA GRABIEC:
biografia Słowackiego syn zakrystiana, kochanek; Balladyny;przedmiot uczuć; Goplany, zamieniony poprzez rozeźloną królową Gopła w wierzbę, a potem - także za jej sprawą - okrzyknięty na krótko władcą goriot jan joachim.
LITERATURA GUTMAN CASPER:
biografia Hammeta Sokół maltański otyły, bezwzględny. Poszukiwał figurki sokoła należącego niegdyś do zakonu Szpitala św. Jana w Jerozolimie. Wykupił sokoła od; Spade´a. Został zastrzelony poprzez swego goriot jan joachim.

Czym jest Joachim Jan Goriot znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: